NEVŞEHİR HABERLERİ

CHP toplantısına katılan muhtarlara soruşturmaya tepki (2)

DHA
28.03.2017 - 15:24Son Güncelleme :
CHP toplantısına katılan muhtarlara soruşturmaya tepki (2)
DHA

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı da CHP'nin muhtarlarla yaptığı toplantıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İhbar üzerine toplantıyla ilgili 'işlem başlatıldığı' belirtilen savcılık açıklamasında, 'muhtarlar hakkında soruşturma söz konusu değil" denildi.
Seçim ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri kanunları hatırlatılan Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasında şöyle denildi:
''Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan tüm ihbar ve şikâyetlerde olduğu gibi Gülşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce, söz konusu toplantıya ilişkin bildirimde bulunulmadığı yönünde yapılan ihbar sebebiyle 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gereğince Gülşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca işlem başlatılmış ancak bu kapsamda toplantıya katılan muhtarlar kesinlikle şüpheli sıfatı ile değil, bilgi sahibi olarak dinlenilmiş olup, toplantıya katılan muhtarlar hakkında herhangi bir soruşturma yapılması söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.''

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden CHP toplantısına katılan muhtarlara soruşturmaya tepki (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP toplantısına katılan muhtarlara soruşturmaya tepki (2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı