Gündem Haberleri

  CHP seçim bürosuna taşlı saldırı

  DHA
  03.07.2007 - 13:50 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP'in Sarıgüllük Mahallesi'ndeki CHP seçim bürosuna kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından taşlı saldırıda bulunuldu.

  Bugün sabah saatlerinde Sarıgüllük Mahallesi Ali Nadi Ünler Caddesi'ndeki CHP seçim bürosuna gelen görevliler, dış camın taşla kırıldığını fark edince polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polisler, seçim bürosunda inceleme başlattı. Büroya gelen CHP Gaziantep milletvekilleri Mustafa Yılmaz ve Ahmet Yılmazkaya ile milletvekili adayları Yaşar Ağyüz ve Akif Ekici saldırıyı kınadı. Yaşar Ağyüz, seçim çalışmalarının sağlıklı ve siyasi ahlak kuralları içerisinde giderken böyle bir saldırının üzücü olduğunu söyledi. Ağyüz, “Partimizin dün gece buradaki kalabalık seçmen grubunun bazı çevreleri rahatsız ettiği inancındayım. Ayrıca sokaklarda bayrak asan partililerimize karşı bir müdahale olduğu da kulağımıza geliyor. Sonuçta bu bir yarıştır. Sandıkta seçmen özgür iradesiyle oyunu kullanacaktır” dedi.

  Ağyüz, bu tür saldırıların ve despotça uygulamaların hiçkimseye yarar getirmeyeceğini belirterek, bu saldırının siyasi bir saldırı olduğu takdirde saldırgan bir şekilde değil, demokratik yollarla cevabını vereceklerini de dile getirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı