İZMİR HABERLERİ

CHP’nin 92. Yaşı Ödemiş’te Kutlandı

IHA
09.09.2015 - 14:30Son Güncelleme :

CHP ÖDEMİŞ KADIN KOLLARI BAŞKANI EMİNE BARUT ÇELENK SUNUMU

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 92. kuruluş yıl dönümü kutladı.
Türkiye’nin tek dünyanın ise üç eski siyasal partisinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi başta Ankara’da olmak üzere yurt genelinde 92. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Acılı günlerin yaşanması sebebiyle Ödemiş’te de kutlama programları saygı duruşu ve basın açıklamaları ile sınırlandırıldı. Partililerin Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenklerini sunması ve saygı duruşunun ardından, yaşanan terör olayları da lanetlendi. CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez’in şehir dışında olmasından dolayı basın açıklamasını ilçe sekreteri Hüseyin Kurt yaptı.
“ÖZGÜRLÜKLERİN GÜVENCESİDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesi olduğunu dile getiren Kurt şunları ifade etti: "Bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir. CHP, Türkiye’de çağdaşlaşmanın, değişim ve yenilenmenin de mimarı olmuştur.
Büyük önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözü, CHP’ye gönül veren CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için yol göstericidir. CHP, 1923’ten bu yana hiçbir makam, mevkiyi, kişisel çıkarı düşünmeden, değerleri ve ilkeleri uğrunda mücadele eden bir kadronun, uygar bir anlayışın partisidir. Türkiye bugün ‘ezilenlerin ve halkın partisi’ CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.”
“CHP’NİN İKTİDARA GELMESİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR”
“Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması, güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşıdığını savunan Kurt, şöyle devam etti: "İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız. Elim, vahim ve yürek yakan olayların ve gelişmelerin yaşandığı son günler milli birlik, bölünmez bütünlük ve ulusal güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiştir. İzmir’in kurtuluşunun 93. yılını ve partimizin kuruluşunun 92. yılını kutladığımız bu 9 Eylül tarihinde, CHP ve CHP’liler olarak zor görev yine bizlere düşüyor. Bizim kurucu kadrolarımız bu günlerin çok daha kötü ve zor şartlarda kurtuluş savaşını örgütleyip, zafere ulaştırdılar. Cumhuriyet ve devrimleri gerçekleştirdiler. Kurulan Cumhuriyet rejimini bugün beğenmeyen, başka sistemler arzulayanlar olsa da ham hayal kurduklarını biliyor, ulusal bütünlüğün teminatı ve garantisi olduğumuzun bilinciyle barış ve kardeşlik içinde bütünleşmiş, çağdaş Türkiye’nin teminatı olduğumuzun bilincindeyiz. İşimiz zor, inancımız ve azmimiz kararlığımızı güçlendiriyor. Göreve ve sorumluluğa hazırız.”
Konuşmanın ardından program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP’nin 92. Yaşı Ödemiş’te Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’nin 92. Yaşı Ödemiş’te Kutlandı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı