Gündem Haberleri

  CHP MYK'da 4 yeni isim

  15 Eylül 2014 - 01:35Son Güncelleme : 15 Eylül 2014 - 01:46

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu belirledi. Mehmet Bekaroğlu, Enis Berberoğlu, Selin Sayek Böke ve Ercan Karakaş MYK’ya giren isimler oldu. PM’ye giremeyen Murat Özçelik ‘başdanışman’ sıfatıyla görev üstlenecek.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18. Olağanüstü Kurultay’da seçilen yeni Parti Meclisi (PM) içinden “yeni” Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) belirledi. Kılıçdaroğlu, 4 yeni ismi MYK’ya alırken, Emrehan Halıcı’nın yürüttüğü “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığı” görev alanını da lağvetti. Kılıçdaroğlu “listesinde yer vermediği için” PM dışında kalan Faruk Loğoğlu ve Emrehan Halıcı ile listesinde yer bulup seçilemeyen Erdoğan Toprak ve Emel Yıldırım’a ek olarak PM üyesi, İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ı da MYK dışında bırakarak değişiklik sayısını 5’e çıkarttı.

  ÖZÇELİK’E DIŞ POLİTİKA

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, emekli Büyükelçi Murat Özçelik’in PM’ye seçilememesi nedeniyle “Dış Politika Genel Başkan Yardımcılığı” görevini boş bıraktı. Dış politikadan sorumlu “Başdanışman” sıfatını alacak olan Özçelik, “Gayr-i Resmi Genel Başkan Yardımcılığı” görevini üstlenecek. MYK toplantılarına da girmesi öngörülen Özçelik, CHP’nin yeni “Dış politika” perspektifini belirleyecek. İletişim ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığına getirilen, Hürriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ise CHP’nin medya stratejisini “sil baştan” ele alacak çalışmalar yürütecek.

  BEKAROĞLU’NUN YÜKSELİŞİ

  Bilim Yönetim Kültür Platformu listesinden seçimlere giren, ‘Cinsiyet Kotası’nın erkek adayların lehine işletilmesi sayesinde PM’ye seçilen Saadet Partisi kökenli Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, CHP’nin “Tanıtım ve Halklar İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı” oldu. MYK’sını yeni isimlerle takviye eden Kılıçdaroğlu bazı genel başkan yardımcılıklarına da müdahale etti. Uzun yıllar MYK’da “Ekonomi Politikaları” görevini yürüten Faik Öztrak, PM dışında kalan Erdoğan Toprak’ın üstlendiği “İşveren Sendikaları ve Kuruluşları Genel Başkan Yardımcılığı” görevine kaydırıldı. Öztrak’ın yerine Selin Sayek Böke getirildi. MYK’nın bir diğer yeni ismi de eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş oldu. Başta Alman Sosyal Demokrat Partisi olmak üzere, Avrupa Sosyal Demokrat Partilerin birçoğuyla yakın ilişkileri bulunan Karakaş, Bilim Yönetim Kültür Platformu ikiye ayrılarak oluşturulan “Kültür- Sanat Platformu Genel Başkan Yardımcısı” olarak MYK’da görev alacak. Sencer Ayata da Ar- Ge, Bilim Yönetim Platformu Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK üyeliğini sürdürecek.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun seçtiği MYK üyeleri, genel başkan yardımcıları şöyle:


  Tekin Bingöl - Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri Ve Yurtdışı Örgütlenmeler


  Haluk Koç - İdari Ve Mali İşler


  Bülent Tezcan - Hukuk Ve Seçim İşleri


  Seyhan Erdoğdu - Parti İçi Eğitim


  Sezgin Tanrıkulu - İnsan Hakları


  Enis Berberoğlu - İletişim Ve Medya İle İlişkiler


  Mehmet Bekaroğlu - Tanıtım Ve Halkla İlişkiler


  Veli Ağbaba - Yerel Yönetimler


  Yakup Akkaya - Meslek Kuruluşları, İşçi Sendikaları Ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşları


  Faik Öztrak - İşveren Sendikaları Ve Kuruluşları


  Selin Sayek Böke - Ekonomi Politikaları


  Burhan Şenatalar - Sosyal Politikalar


  Şafak Pavey - Doğa Hakları


  Sencer Ayata - Ar- Ge; Bilim -Yönetim Platformu


  Ercan Karakaş - Kültür – Sanat Platformu


  Gürsel Tekin - Genel Sekreter

   
  HaberlerGalatasarayFenerbahçeAlmanyaniobeburçsurvivorışid