Gündem Haberleri

  CHP MYK Toplantısı başladı

  AA
  31.07.2012 - 15:21 | Son Güncelleme:

  CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nın ardından oluşturulan Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) ilk toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı.

  Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Adnan Keskin toplantı için genel merkeze gelişinde gazetecilerin soruları üzerine güzel bir kurultay gerçekleştirdiklerini, delegenin Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretecek güçlü bir kadroyu yönetime getirdiğini, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun da bu kadro içinden partinin yürütme organını oluşturduğunu söyledi.

  Keskin, toplumun CHP'den önemli hizmetler beklediğini ifade ederek, “Türkiye'nin içte ve dışta devasa sorunları var. Bu sorunlara çözüm reçeteleri üreterek CHP'yi iktidara taşıma sorumluluğu ile karşı karşıyayız. Bütün CHP'lilerin partinin karşı karşıya bulunduğu bu tarihi sorumluluğun gereğine yerine getirecek sorumluluk duygusuyla hareket edeceğine inanıyorum” dedi.

  İŞTE YENİ CHP MYK'NIN TOPLANTISINDAN KARELER

  Bir gazetecinin Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever'in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeniden adaylığına ilişkin sözleri ve ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in bu açıklamalarla ilgili sözlerini hatırlatarak, değerlendirmesini sorması üzerine Keskin, şunları söyledi:
  “O cenahtan birisinin Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hukuk anlayışını dile getirdiği için teşekkür ederim. Keşke bu hukuk anlayışı, bu duyarlılık cezaevlerinde yatan birtakım kanıt üretme merkezlerinde üretilen yapay kanıtlarla üç, dört yıldır, sorgusuz, sualsiz Silivri toplama kampında yatan insanlar için de geçerli olsaydı, sergilenseydi. Bu şunu gösteriyor; hukuk her zaman herkes için lazımdır. Kendisi gündeme geldiğinde hukuka sığınanların başkalarının uğradığı haksızlıklar karşısında hukuka saygıyı, sevgiyi vurgulaması ve sahip çıkması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır.”

  Parti Sözcüsü Haluk Koç

  Kamu Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da CHP MYK toplantılarının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklarını belirterek, bunu partisini üslubuna uygun bir şekilde yapacaklarını söyledi. Koç şöyle konuştu:
  “Ama Sayın Başbakan olsun, son iki gün önceki örnekte olduğu gibi Sayın Dışişleri Nazırı olsun, aslında bakan dememiz lazım ama onun kafasındaki isimle ben nazır diyeyim, bazen üslubu çok fazla zorladıkları zaman onların anlayabilecekleri polemik ve demagoji boyutunda Türkçe yanıt verebilecek kadar donanımlıyız hepimiz. Ama seviyeyi biz korumaya çalışacağız. Sadece karşı taraftan bu şekilde bir süreç yaşanır ise biz de ona uygun sözleri söylemekten kaçınmayacağız.”

  Genel Başkan Yardımcısı Pavey

  Doğa Hakları ve Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey ise gazetecilerin soruları üzerine görev alanının yeni oluşturulduğunu hatırlatarak, CHP'nin doğa hakları ifadesini kullanan ilk siyasi parti olduğunu ve öncülük yaptığını söyledi. Pavey, “Ben doğanın haklarına saygı duyulmadan, kendi haklarımıza sahip çıkılamayacağını düşünenlerdenim. Partimiz de böyle düşünüyor. Bu görevi yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Sorumluluğumun çok fazla olduğunu farkındayım” diye konuştu.
  Pavey, doğa haklarının günlük politikalar değil, dünya mirası olduğunu belirterek, bu anlayış içinde çalışacaklarını söyledi.

  Basın mensuplarının kısa süre görüntü almasının ardından MYK toplantısı başladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı