MUĞLA HABERLERİ

CHP Muğla Milletvekili Demir: “Yaşanacak Bir Türkiye, Sürdürülebilir Bir Turizm İçin Daha Çok Çalışacağız”

IHA
09.07.2015 - 13:06Son Güncelleme :

boder toplantısı mugla

IHA

CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan Yatağan ve Bodrum’u ziyaret etti. Muğla Milletvekilleri yaptıkları ziyaretlerde ilçe yönetimlerinin ve turizmcilerin sorunlarını dinledi.
İlk olarak Yatağan’a giden Muğla Milletvekilleri Demir ve Aldan Yatağan İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe ziyaretinin ardından Muğla Milletvekilleri Demir ve Aldan vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yatağan’dan Bodrum’a geçen Muğla Milletvekilleri Demir ve Aldan, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Yönetim Kurulunu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ve Bodrum İlçe Başkanlığını, ardından da Bodrum Otelciler Derneği (BODER) tarafından düzenlenen turizm ve turizm sorunlarının tartışıldığı toplantıya katıldı. Demir ve Aldan’a Bodrum’da CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören ve CHP Bodrum İlçe yönetimi eşlik etti.
Demir ve Aldan’ın gerçekleştirdikleri ziyaretlerde turizmle ilgili sorunlara değinildi. Ziyaretlerde, turizmin bu sene iyi gitmediği, özellikle ecrimisil uygulamalarından kaynaklanan sorunların yabancı yatırımcıları zorladığı ve kaçırdığı dile getirildi. Turizmin sorunlarının masaya yatırıldığı BODER toplantısında da eğitim-öğretim ve sınav takviminin turizm sezonuna denk gelmesinin olumsuzlukları, turizmin sahipsiz kaldığı ve etkin bir Turizm Bakanlığı oluşturulması gerektiği ele alınarak, turizmcilerin sorunları ve önerileri kapsamlı bir şekilde tartışıldı. Toplantıda konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, “Yaşanacak bir Türkiye, Sürdürülebilir bir Turizm için dört mevsime ve ülkenin tüm potansiyel bölgelerine dağılan bir turizm sektörünün yaratılması için çok çalışacağız” dedi.
Ziyaretlerinin ardından Demir ve Aldan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile birlikte Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen iftara katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden CHP Muğla Milletvekili Demir: “Yaşanacak Bir Türkiye, Sürdürülebilir Bir Turizm İçin Daha Çok Çalışacağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Muğla Milletvekili Demir: “Yaşanacak Bir Türkiye, Sürdürülebilir Bir Turizm İçin Daha Çok Çalışacağız” haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı