ANTALYA HABERLERİ

CHP Milletvekili Kara’dan, İlçe Belediyelerin Gelirlerinin Arttırılması Kanun Teklifi

IHA
12.08.2015 - 13:23Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Büyükşehirlere bağlı ilçe belediyelerinin Büyükşehir Yasası’ndan sonra ciddi gelir kayıpları yaşadığını iddia etti. Kara, ilçe belediyelerinin maddi açıdan güçlendirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne(TBMM) kanun teklifi verdi.
“İLÇE BELEDİYELERİ MAĞDUR OLUYOR”
Büyükşehir yasasından sonra büyükşehir belediye sınırlarının il mülki sınırlarına, ilçe belediye sınırlarının da ilçe mülki sınırlarına genişletilmesiyle birlikte, ilçe belediyelerine ait yetki ve gelirlerin bir kısmının büyükşehir belediyelerine geçmeye başladığını ifade eden CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, bu sebeple ilçe belediyelerinin mağdur olduğunu söyledi. Nefi Kara, “Kanun yasalaşırsa, ilçe belediyelerinin genel bütçeden aldıkları yüzde 4,5 payı yüzde 6’ya çıkarılacak. Su ve Kanalizasyon İdarelerince ilçelere götürülen hizmetlerden alınan katılım paylarından da yüzde 30’unu ilgili belediyeye bırakacaklar. Büyükşehirler ile ilçe belediyelerinde koordinasyonun düzenli götürülmesi gerekirken, iktidar partisine ait büyükşehirlerde başka partilere ait ilçe belediyelerine hizmet götürülmesinde siyasi yaklaşılıyor. Bu hem belediyeleri, hem de vatandaşları mağdur ediyor. Kanun teklifi ile bazı büyükşehir belediyelerine ait yetkilerin ilçe belediyelerine verilmesi ile hem yaşanan hizmet aksaklıklarının hem de gelirlerin ilçe belediyelerine aktarılması sağlanacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden CHP Milletvekili Kara’dan, İlçe Belediyelerin Gelirlerinin Arttırılması Kanun Teklifi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Milletvekili Kara’dan, İlçe Belediyelerin Gelirlerinin Arttırılması Kanun Teklifi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı