TRABZON HABERLERİ

CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in Soruları Devam Ediyor

IHA
19.10.2015 - 15:55Son Güncelleme :

CHP TRABZONSPOR MİLLETVEKİLİ AVUKAT HALUK PEKŞEN SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ.

IHA

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, daha önce Trabzon’un sorunlarıyla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Fikri Işık’a yöneltip de yanıt alamadığını söylediği soruları bu kez Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.
CHP Milletvekili Pekşen, bölgeyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelttiği sorular şu şekilde:
"Sayın Başbakan, Trabzon’dan 300 bin nüfus neden göç etti ? Karadeniz sahil yolu neden Yeşil Yol kapsamına alındı ? Trabzon neden 2 milletvekili kaybetti ? Onkoloji hastanesi’ne ne oldu ? Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ortaklaşa desteklediği ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan İSKEP çalışması verilerine göre iktidarınızda bölgedeki yoksul sayısı 443 bine ulaşmış. Başbakan olarak bu yoksul 443 bin insan için hangi sosyal projeleriniz var ? ve bunları nasıl hayata geçireceksiniz ? İktidarınız döneminde Trabzon’da işsizlikte yüzde 40 artış olmuş, bu işsizliğin giderilmesi için projeleriniz nelerdir ? Vakfıkebir İlçesine organize sanayi bölgesi kurulacağına dair çalışmalar başlatıldı ancak orada şu anda tabelaların dışında pek bir yatırım söz konusu değil. Bu konuda bir çalışmanız var mı ? Trabzon Limanı’ndan binlerce TIR İran transit taşımacılığı yapıyordu. Gemiler geliyordu. Trabzon ekonomisine çok büyük katkılar sağlıyordu. İktidarınız döneminde Trabzon Limanı kömür boşaltma limanı ile birkaç çeşit maden hammaddesi yükleme limanına dönüştü. Bu limanın olması gereken canlılığa ulaşması için hangi adımları atacaksınız ? adresleri belli olan illerden Türkiye’ye 60 Bin ton kaçak çay giriyor ve bölgenin ve de ülkenin en büyük çay markası Çaykur ile diğer özel çay üretim kurumlarımız büyük bir darbe alırken ülke büyük bir kaynak kaybediyor. Bununla da kalınmıyor bu kaçak çay ülkeye girdikten sonra diğer çaylarla harmanlanarak iktidar yandaşı firmaların mağazalar zincirlerinde piyasaya arz ediliyor. Bu konuda hangi önlemleri almayı düşünüyor musunuz ? Trabzon’un Sürmene İlçesinde dolgu sahası yapıldığını ve devasa paralar müteahhide ödenmesine rağmen burada bir tersane söz konusu değil. Burada tersane yapılıp 5 bin kişinin istihdam edileceği bizzat Büyükşehir Belediyesi Başkanınız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından 61 proje kitapçığı içine konularak, kamuoyuna deklere edildi. Ama ortada 5 bin kişiyi istihdam eden ne bir tersane ne de bir yatırım söz konusu. Bu konuda Trabzon halkına ne diyeceksiniz? Ayrıca TTSO’nun projesini iktidarınız sahiplendi, olsun, bunda da bir mahsur yok ama şimdi yapmayı planladığınız yatırım adası da bir süre sonra benzer bir sonuca mı varacaksınız?”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in Soruları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in Soruları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı