DENİZLİ HABERLERİ

CHP Milletvekili Basmacı’dan 29 Ekim Mesajı

IHA
28.10.2015 - 14:54Son Güncelleme :

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ MELİKE BASMACI, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Türk Ulusu’nun en büyük bayramı olduğunu söyledi.
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Basmacı mesajında şunları söyledi: ‘’“Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92’inci yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarından biridir. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile En Büyük Bayram günüdür. Ancak son günlerde yaşananlar göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 92. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden CHP Milletvekili Basmacı’dan 29 Ekim Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Milletvekili Basmacı’dan 29 Ekim Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı