Ege Haberleri

EGE

  CHP milletvekili adaylarını tanıttı

  Hürriyet Haber
  06 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 23:20

  CHP İl Başkanlığı Ankara milletvekili adaylarını kahvaltılı basın toplantısıyla tanıttı.

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Sencer Ayata ve Emrehan Halıcı, ikinci bölge milletvekili adayı Sinan Aygün’ün yanı sıra diğer adayların da katıldığı toplantıda konuşan CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül, “Yerel seçimlerde Ankara’da alınan oyun en az beş puan üstüne çıkacağız” dedi.CHP’nin özellikle oy alamadığı kesimlerde çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Şengül sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Geliştirdiğimiz sosyal projeler iktidar partisinde panik yarattı. Özellikle aile sigortası halkımızın takdirini kazandı. Ankara özelinde istatistikler yoksullaşmayı gözler önüne seriyor. Son dört yılda ödenemeyen çek senet iki katına çıktı. Kredi kartı borçluları dört katına çıktı. Boşanma rakamı 7 binden 10 bine çıktı. Bu kriz değil de nedir?

  Örgütte küskünlük olduğu iddialarına da yanıt veren Şengül sözlerini sürdürdü:“Geçmişte de dile getirilen değişim süreci yavaş gidiyordu. Şimdi gençleşmeyi adaylarımızın profilinden görebilirsiniz. Bunun bir takım maliyetleri oluyor. Geçmişte partiye çok emek vermiş bazı isimlerin bugün olmaması ir kırgınlık yaratmışsa da Önder Bey ve diğer isimlerin tam motivasyonla seçime destek verdiklerini ben biliyorum.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı