ERZURUM HABERLERİ

CHP Milletvekili Adaylarından New City Açıklamsı

IHA
26.10.2015 - 13:03Son Güncelleme :

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN NEW CİTY AÇIKLAMASI

IHA

CHP Erzurum Milletvekili adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt, yaptıkları basın açıklaması ile binlerce ailenin mağdur edildiği ‘New City Projesi’ için uzlaşma çağrısı yaptı.
CHP Milletvekili adayları Aktaş ve Bozkurt, ’’2013 yılında Erzurum’a "Doğu Anadolu’nun En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi" olarak sunulan New City projesi bugün "Karadayı Mağdurları" olarak anılan ve Erzurumlu için bir kabus haline gelen hukuk sarmalı halindedir’’diye konuştu.
’’EN BÜYÜK MAĞDUR ERZURUM OLMUŞTUR’’
CHP Milletvekili adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt, Yerel idarelerin siyasi irade sergileme noktasındaki eksiklikleri dolayısı ile binlerce ailenin mağdur edildiğini vurgulayarak, seçim sürecinde AKP’li siyasilerin konuya ilişkin yeni vaatlerde bulunmalarını da eleştirdiler.
CHP Erzurum Milletvekili Adayları Tuncer Aktaş ve Orhan Bozkurt’un konuya ilişkin olarak AKP’li siyasilere çağrı yaparak şunları söylediler:
’’Cumhuriyet Halk Partisi’nin kentsel dönüşüm konusundaki çağdaş ve adil bir anlayış üzerine kurulu olan birikimini Erzurum için kullanmak istiyoruz. Hukuken bir çıkmaza giren bu süreci Erzurum için çözmeye varız. Anlaşılmaktadır ki, tarafları bir araya getirmek, alternatif çözümler uygulamak, yasama organlarını konuyla ilgilenmesi için harekete geçirmek noktasında eksiklikleri bulunan AKP milletvekilleri ve belediye yöneticilerini ortak bir çözüm bulmak üzere "Karadayı Mağdurları İçin Buluşmaya" davet ediyoruz.
’’BÜTÜN PAYDAŞLARIN YER ALDIĞI ÇÖZÜM KOMİSYONU KURULSUN’’
"Kent uzlaşması" anlayışı ile sorunun bütün paydaşlarını oluşturulacak bir komisyon ile buluşturmak ve yerel ve ulusal otoritelere taşımak ve meseleyi tarafların mağduriyetlerini giderecek bir çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Kamu kaynakları ve sorumluluklarının "New City" örneğinde olduğu şekilde boşa sarfetmek sosyal ve ekonomik olarak Erzurum’u olumsuz şekilde etkilemiştir. 75 dönüm, 200 milyon TL gibi istatistikler ile dillendirilen bu projeyi girdiği çözümsüzlük halinden çıkarmak için; Erzurum’da ‘1ihtimaldahavar’diyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden CHP Milletvekili Adaylarından New City Açıklamsı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Milletvekili Adaylarından New City Açıklamsı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
30 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı