ARDAHAN HABERLERİ

CHP Milletvekili Adayı Öztürk Yılmaz: "İŞKUR Alımları Noter Huzurunda Kura İle Yapılmalı"

IHA
15.10.2015 - 17:33Son Güncelleme : 15.10.2015 - 17:34
IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili adayı Öztürk Yılmaz, İş-Kur işçi alımlarının noter huzurunda kura ile yapılmasını istedi.
Parti binasında düzenlediği basın açıklamasında İş Kur alımlarıyla ilgili açıklama yapan CHP Ardahan Milletvekili adayı Öztürk Yılmaz, Siyasi düşüncelerinden dolayı bazı insanların muhtaç olması dolayısıyla iş ihtiyaçları olmasına rağmen ayrıştırıldığını bu kapsamda müracaatların bazılarına cevap verilmediğini söyledi.
Yılmaz, ’’Ben şahsen Ardahan’ın işsizliğini biliyorum. Burada herkesin fakir olduğunu, insanların muhtaç olduğunu, iş konusunda ne kadar çaba içerisinde olduklarını biliyoruz. Burada iş alanının yaratılması, istihdamın yaratılması, bizim en büyük önceliğimizdir. Bununla ilgili kapsamlı projeler hazırlıyoruz. İş konusunda buradaki işsizliğin çözümünü destekleyen her projeyi bizde destekliyoruz. Ancak bu alımların maalesef keyfi bir şekilde yapıldığını görüyoruz. Siyasi düşüncelerinden dolayı bazı insanların muhtaç olması dolayısıyla iş ihtiyaçları olmasına rağmen ayrıştırıldığını, müracaatların bazılarına cevap verilmediğini ve bu konuda ciddi bazı iddiaların olduğunu görüyoruz. Bu iddialar biz-zati vatandaşların kendisinden geliyor. Biz her şeyden önce Ardahanlıyız. Kim olursak olalım düşüncemiz ne olursa olsun, fakirin dili olmaz, fakirin ideolojisi olmaz, fakir fakirdir. Biz bu konuda kimseye ayrım yapılmamasını istiyoruz, hiç kimsenin budan dolayı gönlünün kırılmamasını istiyoruz. Biz bu olaya 3000 kişi geldiyse bir Ardahan olarak bakmak istiyoruz. Şu veya bu parti olarak bakmak istemiyoruz. İhtiyaç olan insanların müracaatlarının mümkün mertebe ivedilikle sonuçlandırılmasını ve eşit bir şekilde yaklaşılmasını istiyoruz.’’ dedi.
İŞKUR ALIMLARI NOTER HUZURUNDA KURA İLE YAPILMALI
Yılmaz, İnsanların yoksulluğu üzerinden oya çevirme politikası takip edildiğini iddia ederek, ’’Seçim atmosferinde bu zamana kadar açılmayan İş Kur’la ilgili istihdam paketi açıklanıyor. Böyle bir ortamda her şeyden önce bunları seçimin ruhuna, devletin eşit duruşu açısından sorguluyoruz. Elbette insanlar işe alınmalı ama bunun için bir yol olması gerekiyor. Çözümü de söylüyorum? Hiçbir şaibe olmaması için, insanlar arasında ayrımcılık yapılmaması için, insanların en azından çıkan sonuca gönül refahlığıyla onay vermeleri için biz bunu önceden olduğu gibi noter huzurunda kurayla yapılmasını istiyoruz. Ancak böyle bu şaibeler ortadan kalkabilir.’’ Şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden CHP Milletvekili Adayı Öztürk Yılmaz: "İŞKUR Alımları Noter Huzurunda Kura İle Yapılmalı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Milletvekili Adayı Öztürk Yılmaz: "İŞKUR Alımları Noter Huzurunda Kura İle Yapılmalı" haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  08 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   03:50
  • Guneş
   05:35
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı