Ege Haberleri

EGE

  Chp Mhp ve 'Paralel Yapı'yla

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA
  19.01.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  AK PARTİ Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, genel seçimlerde MHP, CHP gibi partilerin dışında 'Paralel Yapı'yla da mücadele edeceklerini söyledi.

  AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, partililerle birlikte Çamlıca Kafe'de basın toplantısı düzenledi. Önümüzdeki il kongresi ve genel seçim hakkında bilgiler veren Baybatur, şu anda 17 ilçenin 16'sında kongrelerinin tamamlandığını, Salihli İlçesi'nde ertelenen kongrenin genel merkezden gelecek karar doğrultusunda önümüzdeki haftalar içinde yapılacağını açıkladı. 31 Ocak'ta partinin İl Kongresi'nin yapacağını söyleyen Baybatur, "31 Ocak günü Kapalı Spor Salonu'nda Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla kongremizi yapacağız. Kongreyle ilgili temayül yaptık. Bu temayülde birçok arkadaşımızın ismi geçti. Temayülde yaklaşık 220 kişi civarında delegemiz il başkanı görmek istediği kişilerin isimlerini yazdı. Neticede 19-20 Ocak tarihlerinde genel merkezimiz il başkan aday adaylarını Ankara'ya davet edecek. Genel merkezde bir istişare yapılacak. Bu çalışmadan sonra 1 hafta içinde elenen adaylardan geriye kalan il başkan adayları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun karşısına çıkartılacak. Sonrada Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, kongrelerini yapacak olan il teşkilatlarına belirlenen il başkanı adayını tavsiye niteliğinde önerecek" dedi.

  TEKRAR ADAY OLMAYACAK
  İl Kongresi'nde tekrar aday olmayacağını da açıklayan Baybatur, "31 Ocak tarihinde yapılacak kongrede adaylığımı koymayacağım. Yapılan istişareler ve genel merkezimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde de böyle bir karar verdik. Kim başkan olursa, bu görevi en iyi şekilde yürüteceğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte kamuoyunda kendimin milletvekilliği alakalı şeyler söyleniyor. 31 Ocak bizim kongre tarihimiz. 31 Ocak'tan sonra bunun istişaresini yapacağız. Genel Merkezimiz milletvekilliğini uygun görürse kamuoyunu bunu duyuracağım" diye konuştu. Önümüzdeki genel seçimlerde Manisa'daki hedeflerinin altı milletvekilliğini kazanmak olduğunu belirten Baybatur, "Bizim önümüzdeki genel seçimde hedefimiz beş milletvekili, bir bakan diyoruz. Yani 6 milletvekili diyoruz. Milletimiz genel seçimlerde karar verecek" diye konuştu.

  'PARALEL YAPI'YLA MÜCADELE
  Genel seçimlerde MHP, CHP gibi partilerin dışında 'Paralel Yapı'yla da mücadele edeceklerini söyleyen İl Başkanı Baybatur, "10 Ağustos 2014'te partimiz 13 tane parti ve bir de paralel ile mücadele etti. CHP'de ve MHP'de bunların içinde. 10 Ağustos'ta birlikte hareket etmişlerdi. MHP ve CHP, önümüzdeki genel seçimlerde birlikte hareket etmeyeceğine göre; 13 tane irili ufaklı partilerin bir kısımlarını yanına alarak paralelinde desteğiyle bizimle mücadele içine girecekler. Önümüzdeki süreçte biz kendimize bakacağız. Sahaya inip kendimizi anlatma gayreti içerisinde olacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı