Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP-MHP sokağında iki araçta aynı plaka

  Hürriyet Haber
  22 Temmuz 2015 - 09:00Son Güncelleme : 22 Temmuz 2015 - 09:08

  İstanbul Seyrantepe’de iki partinin il merkezlerine 100 metre mesafede arka arkaya park etmiş iki aracın aynı plakayı taşımaları şaşırttı. Daha da şaşırtıcısı ise plakanın gerçekte Ankara’da başka bir araca ait çıkması oldu.

  Habertürk Gazetesi'nden Müslüm Sarıyar'ın haberine göre, İstanbul Seyrantepe’deki Metro Durağı’nın bulunduğu noktada biri Audi marka bir otomobil diğeri Volkswagen marka ‘transporter’ 2 araç, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Art arda park halindeki iki siyah aracın da aynı “06 L ....” plakasını taşıması dikkat çekti. Plakanın resmi kaydı ise 2012 model Mercedes marka bir araca ait.

  CHP-MHP sokağında iki araçta aynı plaka

  ŞÜPHE UYANDIRDI

  Fotoğrafı çeken ve adının açıklanmasını istemeyen vatandaşın iddiasına göre önlerinde ‘çakar’ diye tabir edilen ışıklar bulunuyordu. Araçların park halinde bulunduğu yer, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına 50 metre, MHP İstanbul İl Başkanlığı binasına da yaklaşık 100 metre mesafedeydi.

  Ergenekon ve Çukurambar soruşturma dosyalarına giren ‘ortam dinleme’ iddialarında da fotoğraftakine benzer minibüsler gündeme gelmişti.

  Fotoğrafı çeken vatandaş, iddialarını şöyle sürdürdü: “İki araçta aynı plakaları görünce fotoğrafladım. Ancak Audi marka araç ayrılırken, diğer araca yanaşarak içindekilerle kısa süreli konuştu.”

  Etiketler: chp , mhp , seyrantepe , aynı plaka
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı