DENİZLİ HABERLERİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Denizli'de (3)

DHA
12.10.2017 - 19:26Son Güncelleme :
DHA

BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de Lavin Otel'de işadamları ve sanayicilerle yaptığı toplantının ardından bir süredir rahatsız olan eski bakanlardan Mehmet Kocabatmaz'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun, Kocabatmaz'ın evine girerken ayakkabılarını çıkartıp, terlik giydiği görüldü. Kılıçdaroğlu ardından geçen salı günü yaşamını yitiren Denizli'nin eski baro başkanlarından İsmet Kayhan'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerin ardından Topraklık Mahallesi'nde satın alınarak tadilatı yapılan partisinin 7 katlı il başkanlığı binasının açılışına katıldı. Yaklaşık 1500 partilinin yanı sıra bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarını da katıldığı açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
Kemal Kılıçdaroğlu, "Herkesle kavgalı bir Türkiye, umut yaratmaz. Herkesle kavgalı bir Türkiye olmaz. Türkiye'yi dünyada saygılı kılan bir kişi var onun adı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Herkesle barış, huzur içinde olmalıyız. Hiçbir ülkeyi dost veya düşman diye ayırmayacağız. Öncelikle kendi ülkemizin çıkarlarını düşüneceğiz" dedi.
SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞMA ÇAĞRISI
Kılıçdaroğlu, seçimlerde kadınlardan ve erkeklerden çok çalışmalarını istedi. Türkiye'nin huzurlu olduğu, demokrasinin yerleştiği bir bir ülke için hep birlikte çalışacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hanımlar size hiçbir sözüm yok. 2019'da bir seçim var. Bu seçimlerde iki şey olacak. Bir tek adam rejiminden yana olanlar, iki demokrasiden yana olanlar. Demokrasiden yanayız. Demokratik hak kadar güzel bir şey yok. Bir aile de demokrasi içinde olur, kararlar birlikte alınır. Bir ailede demokrasi varsa, mahallede vardır, mahallede varsa, ilde vardır, ilde varsa, memlekette vardır. Demokrasinin bu ülkeye gelmesi ve kesinleşmesi için güvendiğim kesim kadınlardır. Kadınlar, 2019 seçimlerinde nerede yaşarsanız yaşayın, demokrasiyi hep birlikte savunacaksınız. Size sözüm söz, kadınlar mücadele ettikçe bütün ruhumla kadınların yanında olacağım" diye konuştu.
ERKEKLERE DE SESLENDİ
Erkeklere de seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Beylere de sözümüz var. Bu ülkenin güzel insanları çalışıp, alın teri döküyorsunuz. Kiminiz işçi, kiminiz memur, kiminiz taşeron. Her birimiz bu mücadeleyi yaparken alın teri döküyoruz, evimize helal ekmek getiriyoruz. Bunun çekirdeğini aslında demokrasi oluşturuyor. Bu ülkede demokrasi varsa, o ülke gelişir. Bir ülkede demokrasi varsa, hapishanelerinde gazeteciler, yazarlar, milletvekilleri, mazlum insanlar olmaz, o ülkede öğretmenler, akademisyenler bir KHK ile kapı önüne konmaz, o ülkede insanlar benimi işimi verin çocuklarımı eğitmek istiyorum diye açlık grevine yatmaz. Onun için birlikte mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi kuranlar bize teslim ettiler, bizim çocuklarımız daha huzurla, kendi bayraklarının altında onuruyla yaşasınlar diye mücadele ettiler. Kimi şehit oldu, kimi gazi oldu. Bizim de çocuklarımıza borcumuz var. Biz de çocuklarımıza demokrasinin geliştiği, yargının bağımsız olduğu, medyanın bağımsız olduğu, huzurlu bir ülke bırakmak istiyoruz. Biz de çalışacağız ve çocuklarımıza daha güzel ülke bırakacağız diye mücadele edecekler."
İl Başkanlığı binasının hayırlı olmasını dileyen, hedefin Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni almak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Denizli'yi marka kent haline getireceklerini belirtti. İzmir, Muğla ve Aydın Büyükşehir belediyelerinin uygulamalarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Binayı aldık, ikinci olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız. Kırsal kesimle büyükşehir nasıl çalışır, onu göstereceğiz. Kırsaldaki her ürünü Denizli Büyükşehir Belediyesi, CHP iktidarında değerlendirecek. Muğla'ya, Aydın'a, İzmir'e gidin. Çiçek mi alınacak, süt mü alınacak, kooperatifle işbirliği yapılıyor. Süt mü alacaksınız, İzmir'de her sabah ailelerin kapısına iki şişe süt bırakılıyor. Herkes memnun. Aynısını Denizli'de yapacağız. Denizli'yi Ege Bölgesi'nin bir markası haline getireceğiz. Denizli'nin gücüyle  halkın gücüyle yapacağız" dedi.
Kılıçdaroğlu'na konuşmasının ardından Çivrilli üretici Mehmet Arıca, ürettiği hünnap meyvesi hediye etti. Kutu içerisinde hünnapları alan Kılıçdaroğlu, "Dikkatinizi çekerim, bu bir ayakkabı kutusu değil yalnız" dedi. Daha sonra Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte açılış kurdelesini kesti. Kurdelenin kesilmesinin ardından Kılıçdaroğlu, beyaz güvercin uçurdu. Açılışın ardından Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanlığı binasını gezip, inceleme yaptı.
Kılıçdaroğlu, buradaki programının ardından Denizlili şehit Muhammet Arıkan'ın Çal İlçesi Bayıralan Mahallesi'ndeki babaocağına hareket etti.
Osman Nuri BOYACI- Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Denizli'de (3) haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı