Ege Haberleri

  CHP lider kadın avına çıktı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  29.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de 120 bin üyesinin yüzde 52'si kadın olan CHP, yerel seçimde kadın aday sayısını artırmak için ’lider kadın' avına çıktı.

  CHP'nin kadın yöneticileri, sokaklarda lider kadın arıyor. CHP kadın Kolları İzmir İl Başkanı Özgün Utku, kadınların aktif siyasete katılımı, yerel seçimde kadın aday sayısının artması için bu projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, il yönetiminde lider kadından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini Aynur Zorer'e verdiklerini söyledi. Utku, mahallesinde sözü dinlenen, zor zamanda akıl danışılan, deneyimiyle yol gösterici pozisyonunda olan kadınları tespit edip, CHP'ye katılmasını sağlamak istediklerini söyledi. Sokağında ‘bir bilen' olan kadınlar, partiye katılımı kabul ederlerse eğitimden geçirilecek, yerel seçimde aday olmak isterlerse desteklenecek.

  “ZORDA KALAN KADININ YANINDAYIZ”
  İl Başkanı Utku, yönetiminde sosyal işlere de önem verdiğini, bunun için iki kişiyi görevlendirdiğini belirterek, “Askere oğlunu gönderen, çocuğunun karnesi kötü gelen, loğusa bunalımına giren, kocasından şiddet gören, engelli olan, evde hasta bakan kadınlarla ilgileneceğiz. Onlarla dostluk ilişkisi kuracağız” dedi.

  SANDIKLARDA DOSTLUK HAREKATI
  CHP'li kadınlar, partinin oyunun düşük çıktığı sandıklarda iki kişiyi görevlendirdi. Görevli kadın partililer, sandık çevresinde özel çalışma yaparak, partiye oy vermeyenlerle dostluk ilişkisi kuracak. Utku, “Bize oy vermeyenlere kendimizi anlatacağız. Önyargıları varsa kırmaya çalışacağız. Bu ilişkiyi oya devşirmek gibi bir niyetimiz yok. Amacımız dost kazanmak, oy da verirlerse seviniriz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı