Ege Haberleri

EGE

  CHP’li Yüksel: AKP geldiği gibi gidecek

  Hürriyet Haber
  31.05.2011 - 22:43 | Son Güncelleme: 31.05.2011 - 22:43

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge adayı Alaattin Yüksel, AK Parti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce kamuoyu araştırmalarında hiç adının yer almadığını, basın desteği bulamadığını, sessiz ve derinden geldiğini belirtti, “Şimdi de geldikleri gibi gidecekler” dedi.

  Işıkkent MTK Sitesi’nde tekstil firmalarının temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katılan Yüksel, bir araya geldikleri farklı sektör temsilcilerinden hiçbirinden bugüne kadar olumlu bir şey duymadıklarını, sanayiciden küçük esnafa tüm kesimlerin adeta feryat ettiğini söyledi.

  Korku imparatorluğu

  Dokuz yıllık ak parti iktidarında yaratılan korku imparatorluğunun kalıcı hale getirilmeye çalışıldığını kaydeden Yüksel, “AKP’nin ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Özgürlüklere pranga vurdular, demokrasiyi kısıtladılar. ‘DGM’leri kaldırdık’ diye övünüyorlar. Ancak yerine getirdikleri özel yetkili mahkemelerle de kimse kendini güvende hissetmiyor. Kimse merak etmesin, geldikleri gibi gidecekler. Halkın iktidarında korku imparatorluğunu yıkacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı