MALATYA HABERLERİ

CHP’li Sürücü: “İktidar İpini Göğüsleyeceğiz”

IHA
28.02.2015 - 16:16Son Güncelleme :

CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AVUKAT YUSUF SÜRÜCÜ, 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNDE İKTİDAR İPİNİ GÖĞÜSLEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

CHP Malatya milletvekili aday adayı avukat Yusuf Sürücü, 7 Haziran genel seçimlerinde iktidar ipini göğüsleyeceklerini söyledi.
CHP Malatya milletvekili aday adayı avukat Yusuf Sürücü, 7 Haziran genel seçimlerinin ilk seçim borusunu açtı. İşık İş Merkezi’ndeki CHP’li Sürücü’nün seçim bürosunun açılışına CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Battalgazi İlçe Başkanı Abbulvahap Azabar, CHP Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer, Elektrikçileri Oda Başkanı ve CHP Malatya eski İl Başkanı Hüseyin Baştürk, CHP Malatya Milletvekili aday adayı Hulusi Porgalı ile CHP’liler katıldı.
“İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BAŞLATIYORUZ”
Yusuf Sürücü, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Bu gün seçim bürosunun açılışını yaparak, Malatya’da CHP’nin 7 Haziran’daki iktidar yolundaki en önemli adımını atmış bulunuyoruz. CHP günümüz Türkiye’sinde çağdaş, modern, cumhuriyetin ilerlemesi ve tüm toplumun kendisini özgür bir biçimde ifade etmesi için ekonomik anlamda refah seviyesinin yükselmesi ve insan hak ve özgürlükleri gelişmesi, toplumsal düzenin yerleşmesi için iktidar yürüyüşüne burada başlamış bulunmaktayız. Ben de CHP’de uzun yıllar siyaset yapan bir arkadaşınız, bir hukuk adamı olarak CHP iktidarına katkı sunmak için adım atmış bulunmaktayım. Bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarıma ve tüm partili ve Malatyalılara teşekkür ediyorum. İnşallah emeklerimiz boşa gitmez ve CHP uzun yılar sonra Malatya’da da iktidar ipini göğüsleyecektir” diye konuştu.
“PARTİMİZE GÜÇ VERDİ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, CHP’nin 56 ilde ön seçim yaptığını ifade ederek, “Bu illerden bir tanesi de Malatya. Malatya’da da çok değerli arkadaşlarımız aday adayı oldular. Bugün de adayımız Avukat Yusuf Sürücü’nün seçim bürosu açılışı için buradayız. Partimizde geçmişi ve emeği olan bir arkadaşımız. Ayrıca Malatya Çağdaş Avukatlar Dernek Başkanıdır. Bu partimiz açısından çok önemli. Partimize güç verdi. Kutluyorum ve başarılar diliyorum. 7 Haziran’da CHP Malatya’da hedeflediği başarıyı elde eder. Bu süreçte Yusuf Sürücü’nün de katkısının çok olacağına inanıyorum. Seçim bürosunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“BU HEYECANLA İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya Milletvekili aday adayı Avukat Yusuf Sürücü’nün seçim bürosunun açılışını gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak, seçim bürosunun hem CHP’ye hem de Yusuf Sürücü’ye hayırlı olmasını, girdiği yarışta da başarılar diledi. CHP için asıl olan kendi içinde verdiği mücadeleden ziyade el ele, kol kola girerek ülkenin karanlık gidişine son vermek olduğunu söyleyen Kiraz, bunun için böyle coşku ve heyecanlarla hep birlikte iktidara yürüyeceklerini, bu duygu ve düşüncelerle seçim bürosunun hayırlara vesile olmasını diledi.
“OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ”
CHP Malatya milletvekili aday adayı Hulusi Porgalı ise Yusuf Sürücü’ye her zaman abi dediğini, bundan sonra da demeye devam edeceğini belirterek, “Beraber aday adayı oldukları yolda omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Gördükleri bu kalabalık coşkunun ise CHP’nin iktidara doğru gittiğinin göstergesidir. İlk adımı da Avukat Yusuf Sürücü seçim bürosunu açarak atmıştır. 7 Haziran genel seçimlerinde Malatya’da en az 2, 3 milletvekili alacağına da yürekten inanıyorum” dedi.
Elektrikçiler Odası Başkanı ve CHP Malatya eski İl Başkanı Hüseyin Baştürk ise Avukat Yusuf Sürücü’nün CHP’ye hem geçmişte hem de günümüzde çok büyük katkısı olduğunu belirterek, seçim bürosunun hayırlı olmasını temenni etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden CHP’li Sürücü: “İktidar İpini Göğüsleyeceğiz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Sürücü: “İktidar İpini Göğüsleyeceğiz” haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı