Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP’li RTÜK üyelerine bir şok daha

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  09 Aralık 2014 - 20:01Son Güncelleme : 09 Aralık 2014 - 20:03

  Kanal A’nın, CHP kontenjanından seçilen RTÜK üyeleri Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan’ın üyeliklerinin düşürülmesi için yaptığı başvuru RTÜK’te ele alındı. Kanalın “üyelerin gizliliği ihlal ettikleri” gerekçesiyle yaptığı başvuru sonucunda bu iddianın doğruluğunun araştırmak için komisyon kurulması kararı çıktı.

  KOMİSYON KURULACAK

  Komisyonda yer alacak isimler AK Parti kontenjanından seçilen Nurullah Öztürk, Hasan Tahsin Fendoğlu ve Hamit Ersoy olarak belirlendi. Ancak MHP’li üye Esat Çıplak ve BDP’li üye Ahmet Yıldırım’ın kurulun böyle bir yetkisi bulunmadığını belirterek karara karşı çıktıkları öğrenildi. CHP’li üyelerin katılamadığı oylamada 5’e 2 oyla iki üyenin gerçekten gizliliği ihlal edip etmediği konusunun araştırılması için komisyon kurma kararı çıktı. Öztunç konuyla ilgili Twitter’dan şunları yazdı:

  KUZUYU KURDA EMANET ETTİLER

  “3 AKP kontenjanından seçilen üyeden oluşan komisyon kendileriyle eşit mevki ve sorumlulukta bulunan biz 2 üye hakkında soruşturma yapacak. Aynı kurulun üyeleri bizi soruşturacak. Muhalefet üyeleri komisyona katılmayıp karara ret oyu verdi. Psikolojik baskıya devam kararı aldılar. Bunun anadoludaki karşılığı kuzuyu kurta emanet etmektir. Tam anlamıyla komedi.”

  HAFTAYA GÖRÜŞÜLECEK

  Komisyon üyelerinin araştırma sonucu haftaya gerçekleştirilecek üst kurul toplantısında görüşülecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı