TRABZON HABERLERİ

CHP’li Pekşen, Akyazı Stadyumu’nun Sezonun 2. Yarısına Yetişeceğine İnanmıyor

IHA
20.10.2015 - 15:46Son Güncelleme :

CHP TABZON MİLLETVEKİLİ AVUKAT HALUK PEKŞEN, AKYAZI STADYUMUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi’nin ligin ikinci yarısına yetiştirmesinin imkansız olduğunu belirterek 2016-17 sezonuna yetişme olasılığını da çok inandırıcı bulmadıklarını söyledi.
Konuyla ilgili bugün Akyazı Spor Kompleksi’nin inşaatının sürdüğü alanda açıklamalarda bulunan Pekşen, "Şimdi ben buradan bütün Trabzonlular adına soruyorum. Stadyumun inşaatında ciddi herhangi bir ilerleme yok. Olması da şu anda olası değil. Kamuoyundan gizlenen bir takım teknik ayrıntılar var. O teknik ayrıntıların neler olduğunu, inşaatın neden durduğunu, esasen inşaat durmuş olmasına rağmen burada şantiye görüntüsüyle inşaat devam ediyormuş gibi niçin davranıldığında vatandaşa izah etmelerini istiyoruz" dedi.
Pekşen, stadyum inşaatının bir kaç kez ötelendiğini hatırlatarak "Bu stadyumun hizmete açılacağı tarihi bir kaç kez ötelediler. Şuanda bu stadyumun sezonun ikinci yarısına açılmak gibi bir olasılığı sıfır. 2016-2017 sezonuna yetiştirme olasılığının da çok inandırıcı olmadığını biliyoruz. Böyle bir olasılık da zayıf. Mesela bunlardan bir tanesi taşkın su kanalları denilen kanalların unutulduğunu görüyoruz. O kanallarından projede yer almadığını görüyoruz. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Toplu Konut İdaresi arasındaki yazışmada diyor ki, ’Taşkın su kanalları işi ne oldu? O işi ne yaptık’ diyor. Birde şu dolguda kullanılan malzeme ile ihale konusu olan malzeme arasında bir farklılık var mı acaba? Dolgunun malzemesi ihalede kullanılan malzeme midir? Buna ilişkin bir tartışma var mıdır? Bilim insanları bunlara ilişkin bazı cevaplar bekliyorlar. Buradaki dolgu sahasının fenni ve teknik koşullara uymadığı yönünde iddialar var. Bütün bu sorunların cevaplarını umarım cevaplarlar" diye konuştu.
CHP’li Pekşen, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Burada hatalar var arkadaşlar. ‘Sezon açılışına yetiştireceğiz’ dediler olmadı. İkinci yarıya yetişme şansıda yok. Bu haliyle gelecek sezona bile yetişmeyecek. Burayla ilgili inanılmaz iddialar var. Ben bu iddialara hiç itibar etmiyorum. Yetkililerden açıklama bekliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden CHP’li Pekşen, Akyazı Stadyumu’nun Sezonun 2. Yarısına Yetişeceğine İnanmıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Pekşen, Akyazı Stadyumu’nun Sezonun 2. Yarısına Yetişeceğine İnanmıyor haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı