Ege Haberleri

  CHP’li kadınlardan mücadele sözü

  Hürriyet Haber
  14.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP’li kadınlardan mücadele sözüCHP Güzelbahçe örgütü, İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği “Birlik ve Dayanışma Yemeği” nde bir araya geldi. CHP’li kadınlar, yerel seçimlerde Güzelbahçe’de yine CHP'nin kazanması için mücadele etme sözü verdi.

  CHP Güzelbahçe Kadın Kolları’nın Gizlibahçe’de düzenlediği “Birlik ve Dayanışma Yemeği”ne CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu ve Musa Çam’ın yanı sıra İl Başkanı Ali Engin, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, eski İl Başkanı Tacettin Bayır, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Ednan Arslan, Güzelbahçe Belediyesi Meclis üyeleri Leyla Cengiz ve Alparslan Kandemir ile eski Kadın Kolları İl Başkanı Nazan Çetin’in de aralarında bulunduğu 350’si kadın yaklaşık 400 kişi katıldı.
  Yemekte bir konuşma yapan PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Güzelbahçe’nin son yerel ve genel seçimlerde CHP’nin en yüksek oy aldığı üçüncü ilçe konumunda olduğuna dikkat çekti. Yüksel, “Burada gördüğüm manzara, ilk seçimlerde Güzelbahçe’nin İzmir’de birinciliği kimseye kaptırmayacağı yönündedir. CHP’nin halk iktidarına ancak kadınlar sayesinde gelinebileceğini buradan herkese bir kez daha duyurmak istiyorum” dedi.


  ENGİN: İZMİR DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
  CHP İl Başkanı Ali Engin de konuşmasında İzmir’de belediye başkanlarının yaptığı çalışmalardan söz etti ve “AKP, İzmir’i almak için var gücüyle çalışıyor. Ancak biz mevcut belediye başkanlıklarını koruduğumuz gibi yeni başkanlıklar kazanacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kimse İzmir elden gidiyor türküsü söyleyenlerin korosuna katılmasın. Bugün İzmir, dünyada 200 metropol içinde en hızlı kalkınan ilk dört kent, en yaşanılabilir kentler arasında ise ilk üç sırada yer alıyor” dedi. Engin, AK Parti’nin 10 yıllık iktidarı boyunca kadınların susturulduğunu, eve kapatıldığını, iş gücü oranının yüzde 28’den yüzde 22’ye düşürüldüğünü ve kadına yönelik şiddetin yüzde bin 500 oranında arttığını öne sürdü.

  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise ülkede bir korku imparatorluğu yaratılmaya çalışıldığını savundu. İnce, “Bu korku imparatorluğu özellikle belediyeler üzerinde kurulmak isteniyor. Ama ben ve arkadaşlarım hiçbir şeyden korkmuyoruz. Çünkü benim işim Güzelbahçe, gücüm Güzelbahçe. Gece gündüz halkımız için çalışıyoruz” diye konuştu.

  ARSLAN: KADINI EVE KAPATIYORLAR
  Yemekte konuşan CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Ednan Arslan da Ak Parti'yi eleştirdi, tüm kadınlardan, cezaevinde tutuklu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç’e mektup göndermelerini ve destek vermelerini istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı