ADANA HABERLERİ

CHP’li Doygun: “Olağan Kongre Takvimi İşliyor”

IHA
06.07.2015 - 13:16Son Güncelleme : 06.07.2015 - 13:17

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Sekreteri Av. Erkin Ali Doygun, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Karaisalı, Saimbeyli ilçe yönetimlerine yapılan atamalar ve kongre süreciyle ilgili bilgi kirliliği yaşandığını belirterek, geçici yönetim kurullarının atandığı ilçelerde olağanüstü değil olağan kongre süreci işlediğini bildirdi.
CHP Adana İl Sekreteri Av. Erkin Ali Doygun yaptığı yazılı açıklamada, Adana İl Başkanlığı ve MYK tarafından yapılan atamaların parti tüzüğüne aykırı bir yönünün olmadığını belirtti.
Yapılan atamalar sonrasında farklı kesimler tarafından bu atamaların tüzüğe aykırı olduğu ve geçici yönetim kurullarının 30 gün içinde olağanüstü kongre yapma zorunluluğunun bulunduğu yönünde açıklamalar yapıldığını hatırlatan Av. Doygun, parti tüzüğü uyarınca çıkarılan Kongreler Yönetmeliğinin 19. Maddesi doğrultusunda olağanüstü değil olağan kongre takviminin işlediğini kaydetti.
Av. Erkin Ali Doygun’un açıklaması şöyle:
"Son dönemde bazı partililerimiz ilçelere yapmış olduğumuz geçici kurul atamaları ile ilgili tüzüğümüzün 44/c maddesine atfen ilçe geçici kurullarının seçimleri yapmak üzere 30 gün içerisinde olağanüstü ilçe kongresini toplamaları gerektiği yönünde açıklamalarda bulunmaktadırlar.
Bununla birlikte kamuoyunu aydınlatmak adına şu hususu belirmek isterim ki; tüzüğümüz uyarınca çıkartılan Kongreler Yönetmeliği’nin 19. maddesi uyarınca ’Olağan kongre takviminin başlangıcından bitimine kadar Merkez Yönetim Kurulunun kararı olmadan olağanüstü ilçe ve il kongreleri yapılmaz. Kongreler takviminin başlamasından sonraki süreçte ilçe ve il olağanüstü kongreleri başlamış veya süresi dolmuş olsa bile kongreler yapılamamış ise bu süreçler de durdurulur’ şeklindedir. Partimizde de kongre takviminin açıklanmış olması sebebiyle ilçelerde olağanüstü kongreler değil takvime uygun olağan ilçe kongrelerinin yapılması gerektiği kanaatindeyim. Tabi ki bu hususa muhalif partililerimizin konuyu yargıya taşımaya hakları saklıdır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden CHP’li Doygun: “Olağan Kongre Takvimi İşliyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Doygun: “Olağan Kongre Takvimi İşliyor” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı