MUĞLA HABERLERİ

CHP’li Demir; “Çiftçinin Borcunu Silin”

IHA
29.07.2015 - 16:19Son Güncelleme : 29.07.2015 - 16:20

muğla milletvekili nurettin demir, çiftçinin borcunun silinmesini istedi

IHA

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, çiftçilerin ödemekte zorlandığı kredilerin gecikme zammı ve faizlerinin silinmesi için kanun teklifi verdi.
Tarımsal faaliyetin mevsim koşullarına bağlı olduğunu belirten Demir, ürün ödemelerindeki düzensizliklerin çiftçilerin kullandıkları kredileri ödemekte zorluklar yarattığını söyledi. Kredilerini zamanında ödeyemeyen çiftçilerin çoğunun takibe düştüğünü, icralık olduğunu ya da hapis cezası aldığını dile getiren Demir, “üreten bir Türkiye, kırsal kalkınma için çiftçilerimiz desteklenmelidir” dedi.
Demir, kanun teklifinin gerekçesini işe şöyle açıkladı; “Kırsal alanda kalkınmanın sağlanması amacıyla verilen kırsal kalkınma destekleri köylülerin tarımsal alanda faaliyetlerini teşvik ederken, mevsim koşullarına bağlı olarak tarımsal desteklerin ve ürün ödemelerinin düzensiz olması köylüleri kredilerin ödenmesi konusunda zora sokmaktadır. Ürettiği ürünün karşılığını zamanında alamayan köylü, kredi borcunu ödeyemediği için takibe düşmekte, icralık olmakta ya da hapis cezası almaktadır. Hatta bu sebepten tarımsal desteklerini dahi alamayan köylüler bulunmaktadır. Bu sebeple Süt Sığırcılığı alanında devlet destekli kredi borcu olan köylülerin ödemelerinde kolaylık sağlanması amacıyla, Tarım Kanunu’nda değişiklik yapılarak gecikme zammı ve kredi faizlerinin silinmesi düzenlenmiştir”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden CHP’li Demir; “Çiftçinin Borcunu Silin” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Demir; “Çiftçinin Borcunu Silin” haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı