Gündem Haberleri

  CHP’ li Birgün: Emniyeti siyasilerden kurtaracağım

  ANKA
  27.07.2007 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in yakın korumalığını yapan, 22 Temmuz seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili olarak meclise giren Recai Birgün yapacağı ilk icraatın emniyeti siyasilerin elinden kurtarmak olduğunu söyledi.

  TBMM'ye kayıdını yapan Birgün, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, şu anda üzerinde Bülent Ecevit’in gömleği ve kravatı olduğunu söyledi. Birgün, “1960’dan beri Sayın Ecevit’in taktığı kravatlar var. Çoğunu ben kullanıyorum. Bir kısımını da seçim gezilerinde seçmene dağıttım. Ama, 9 tane mavi gömleğini ise ben kullanıyorum. Şu anda üzerimde de yine Sayın Ecevit’in gömleği var. Manevi varlığını üzerimde taşıyorum. Gömlekleri yıpranmasın diye çok dikkatli kullanıyorum” diye konuştu.

  2001 yılında Meclis koridoru mermerlerine, “Ben bir gün milletvekili olarak geleceğim" diye yazdım” diyen Birgün basın mensuplarıyla birlikte uzun bir süre yazdığı yazıyı aradı. Yazdığı yeri hatırlayan Birgün, kameralara yazısını gösterdi.

  CHP kadrolarından ayrılacaklarını söyleyen Birgün, Meclis’te grup kurmak için çaba harcamayacaklarını ancak grup sayısı kadar milletvekilinin kendiliğinden oluşacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı