Ege Haberleri

EGE

  CHP Konak'tan anlamlı kampanya

  Hürriyet Haber
  09 Eylül 2015 - 12:27Son Güncelleme : 09 Eylül 2015 - 12:27

  CHP Konak İlçe Başkanlığı son günlerde ülkede yaşanan terör olayları, doğal afetler ve çocuk ölümlerine yönelik olarak "Bir Defter Bir Kalem Bir Silgi" adında bir kampanya başlatarak silahların gölgesinde yaşayan Şırnak'ın Cizre İlçesi ve sel felaketi yaşanan Artvin'in Hopa İlçesi'ne bağışta bulunmaya hazırlanıyor.


  Bağış kampanyasına İzmir'deki birçok belediyenin yanı sıra partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şu ana kadar binden fazla bağış aldıklarını belirten İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, silahların gölgesinde, felaketlerden yara almış ve her geçen gün geleceği belirsiz bir şekilde okumaya çalışan çocuklara az da olsa katkı sunmaya çalıştıklarını belirtti.
  Başak; "Bu bağış kampanyasını her şeyden önce silahlara karşı başlattık. Huzur ve güvenin eksik olması aslında kalemimiz, defterimiz, silgimizin eksik olmasından kaynaklanıyor. Çocuklarımız okuyamıyor, erken yaşta okullarından koparılıyor. Ya çalışmak ve evinin geçimini sağlamak zorunda bırakılıyor, ya şiddet görüyor ya da öldürülüyor. Bu yüzden bu bağış kampanyasıyla vahşete, ölüme, kana ve silahlara ­bir defter, bir kalem, bir silgiyle karşı duruyoruz" şeklinde konuştu.
  Kampanya kapsamında elde edilen bağışların bir bölümü sel felaketinden etkilenen Artvin'in Hopa İlçesiyle, silahların gölgesinde yaşayan Şırnak'ın Cizre İlçesine gönderilirken bir bölümü de İzmir'de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırılacak. İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak nezdindeki ilçe yönetimi ise; ülkemizde zor günlerin yaşandığı bu günlerde tüm vatandaşların kampanyaya katılarak bağışta bulunma duyarlılığı göstermesi gerektiğini belirterek vatandaşlara kampanyaya katılma çağrısında bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı