Ege Haberleri

EGE

  CHP, Konak’ta sokağa inecek

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.08.2012 - 15:24

  YEREL seçimlerin erkene alınma tartışmaları, İzmir’de CHP’li belediyeleri harekete geçirdi.

   


  Partinin Konak ilçe yönetimi, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yıldönümünde sokağa inecek. Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, Konak’ı 28 bölgeye ayıracağını, her bir bölgeyi bir belediye meclis üyesine zimmetleyeceğini söyledi.
  Karamustafaoğlu, “Meclis üyeleri sorunları tespit edip, talepleri toplayacak. Bunu yaparken kimseye kendi mahallesini vermeyeceğiz. Gültepeli meclis üyesi Güzelyalı’dan sorumlu olacak. Raporumuzu Konak Belediyesi’ne sunacağız. Belediye öncelikli hizmet programı hazırlayacak. Programı mahallelerde ilan edeceğiz. Yatırım zamanı da belediye mahallede hizmet çadırı kuracak. Bizim hazırladığımız rapora göre o mahallenin neye ihtiyacı varsa tamamlanacak. Açılışları hep birlikte yapacağız” dedi.

  Yol katılım payı
  Sinan Karamustafaoğlu, alınması hükümet tarafından zorunlu hale getirilen yol katılım paylarına da değindi. Bu paranın halktan toplanmadığı takdirde müfettişlerin belediye başkanlarına zimmet çıkardığını belirterek, özellikle Gültepe’de vatandaşın yol katılım payına tepki gösterdiğini kaydetti.
  Karamustafaoğlu, CHP İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Susam ve Alaattin Yüksel’in katılım payı alınmaması için sekiz ay önce yasa teklifi verdiğini hatırlatarak, “Bunu AKP’nin istediğini halka anlatıyoruz. Hükümet muhalif belediyelere karşı bunu silah olarak kullanıyor. AKP’li belediyeler almayınca sorun olmuyor. CHP’li belediyeler almayınca müfettişler, ‘Bu paraları neden toplamıyorsunuz’ diyerek baskı yapıyorlar. Halkla CHP’yi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Gültepe’de buna direç var. Onlara bir yıl süre verdik” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı