KARAMAN HABERLERİ

CHP Kocaeli Milletvekili Akar, Karaman'da

AA / Murat Özünal
16 Ocak 2015 - 14:55Son Güncelleme : 16 Ocak 2015 - 14:56

YEREL HABERLER KARAMAN

AA / Murat Özünal

KARAMAN (AA) - CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Karaman’a geldi.

Partisinin il binasında basın toplantısı düzenleyen Akar, Paris'te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de esefle karşılandığını söyledi.

Terörün 5 kıtayı etkisi altına aldığını belirten Akar, "Bu saldırıdan sonra faillerin yakalanması, sorumlu tutulan terör örgütlerinin izinin sürülmesi aşamasında Türkiye'nin teröristler için bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı öne çıkmıştır. Bu kanı, terör belasıyla sık sık yüz yüze gelen ülkemiz için çok talihsiz bir durumdur" dedi.

Cumhuriyet hükümetlerinin tümünün uluslararası terörle mücadelede dünyaya güven verdiğini ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“CHP olarak, hangi coğrafyada işlenirse işlensin, kim yaparsa yapsın, hedefi ne olursa olsun terörün her türlüsüne hayır diyoruz. Hükümeti bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki CHP hükümetleri başta olmak üzere AKP'den önceki iktidarlar Türkiye'nin uluslararası alandaki geleneksel saygınlığına gölge düşürmemeye büyük özen gösterdiler.”

CHP iktidarında ekonomiye bakışı temelden değiştirip tüketim ve borç ekonomisinden üretim ekonomisine geçeceklerini dile getiren Akar, şöyle konuştu:

"Halkımızı borçlandırarak rehin alan hükümetin bıraktığı yükü halka ödetmeyeceğiz. CHP ekonomi yönetimini halkın sıkıntılarını en aza indirecek yöntemlerle ele alacaktır. CHP’nin Seçim Bildirgesi’nde temel hedef ve stratejilerimiz somut projelerle ortaya konulacaktır. Ancak bu noktada da belirtmek gerekir ki, sanayide ve tarımda Ar-Ge'ye dayalı yeni bir büyüme ve kalkınma hamlesine girişilecek, artan refahın hakça paylaşılması ilkesi yaşama geçirilecektir."

Toplantıya CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul, CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver ile partililer katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden CHP Kocaeli Milletvekili Akar, Karaman'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Kocaeli Milletvekili Akar, Karaman'da haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ
  KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:45
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı