KASTAMONU HABERLERİ

CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı:

IHA
03 Eylül 2015 - 18:12Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 18:13

CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, 1 Kasım'da en az bir milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

IHA

CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Kastamonu’dan en az bir milletvekili çıkarmak için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.
Bıyıklı, yazılı yaptığı açıklamada, gündemi değerlendirdi. 7 Haziran Genel Seçimlerine değinen Bıyıklı, aynı zamanda MHP’nin koalisyon için olumsuz tavrını eleştirdi. 7 Haziran genel seçimlerinin üzerinden üç ay bile geçmeden Türkiye’nin nafile bir seçime götürüldüğüne dikkat çeken Bıyıklı, “Seçmenlerimizin bir öfke ve ders verme düşüncesi ile oy kullandığı iddiasında olan ve 13 yıldır iktidarla işbirliği içinde işlerini yürüten geniş bir kesim AKP’ye yeniden tek başına iktidar yetkisi verilmesinin beklentisi içinde. Halkın doğrudan oyları ile seçildiği için çok arzuladığı “Başkanlık” yetkisini fiilen aldığını iddia eden ve Anayasamıza göre tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanımızın da böyle bir beklenti içinde olduğu açıktır” dedi.
“Bu seçim nafile bir seçimdir” diyen Bıyıklı, “Çünkü seçmenimiz, 7 Haziranda ortaya koyduğu iradenin gereğini yerine getirmeyenlerin, anayasa gereği 45 gün içerisinde kurulması gereken hükumetin kurulmaması çabası içinde olanların, daha seçim akşamı ben yokum hükumeti siz kurun ya da erken seçime gidelim tavırları içinde olanların hesaplarını ve beklentilerini boşa çıkaracaktır. Milletimiz, biz iktidarda olmazsak terör azar ve istikrarsızlık olur tehdidi ile iç kargaşayı körükleyenlere de layık oldukları dersi verecektir. Kamuoyu araştırmaları ve ülke genelinde aldığımız izlenimler, 1 Kasım seçimlerinden bütün partilerin oy kaybederek, partimizin ise güçlenerek çıkacağı yönündedir” diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Örgütü olarak 1 Kasım seçimlerinin, 7 Haziran’da kazanamadıkları en az bir milletvekilliğini kazanmak açısından bir fırsat olarak gördüklerine işaret eden Bıyıklı, şunları kaydetti: “Aldığımız yoğun aday adaylığı talepleri ve örgütümüzün canlılığı ve kararlığı bu düşüncemizi doğruluyor. İnanıyoruz ki Kastamonu’da da seçmenlerimiz, sorumluluk bilinci içinde, siyasi kaygılardan uzak, “önce ülkemiz” anlayışı ile her türlü uzlaşmaya ve fedakarlığa açık tavır alanlara hakkını verecektir”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı: haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:57
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı