Ege Haberleri

EGE

  CHP Karşıyaka'dan eğitim protestosu

  İZMİR (DHA)
  11.09.2012 - 13:36 | Son Güncelleme:

  CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay yeni eğitim dönemindeki sorunlara dikkat çekti, ilçe binasına astığı pankartla 4+4+4 uygulamasını protesto etti.


  CHP Karşıyaka İlçe başkanı Adnan Alabay önderliğinde CHP Karşıyaka Milli Eğitimi İzleme Komisyonu üyeleri, ilk ders zili çalmadan ilçedeki bütün ilköğretim okullarına dağıldı. Edindikleri ilk izlenimin ilköğretimde tam bir kaos olduğunu belirten komisyon üyeleri okullarda karşılaştıkları aksaklıkların ilerleyen dönemlerde çok daha ciddi sıkıntılara neden olacağını belirtti.
  Tüm ilköğretim okullarında incelemede bulunan komisyon üyeleri edindikleri ilk izlenimleri rapor haline getirdi. Komisyon raporunda okullarda öğretmen sayısının yetersiz olduğu, okulların fiziki durumunun bu yıl okula başlayan 5 yaşındaki çocuklar için uygun olmadığı, bazı okullarda 1. sınıf öğrencilerinin 2 ve 3. katlarda sınıflara verildiği bu çocukların bu katlara inip çıkmalarının zorluğu, 1. sınıfa başlayan çocuklar arasında belirgin bir yaş ve fiziki fark olduğu ve sınıflar oluşturulurken bu farklılığın değerlendirmeye alınmadığı ayrıca öğretmenlerin yeni eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olmadığını gözlemledikleri vurgulandı .
  CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay, “Milli Eğitimle ilgili soru ve sorunlarına yanıt bulmak üzere 0 (232) 369 39 40 no’lu parti telefonuna başvuranlar eğitimle ilgili her türlü soru ve sorunlarını CHP Karşıyaka Milli Eğitimi izleme komisyonuna bildirebilirler” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı