KARS HABERLERİ

CHP Kars Milletvekili Adayları Seçim Startını Verdi

IHA
23.09.2015 - 15:53Son Güncelleme :

CHP KARS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SEÇİM STARTINI VERDİ

IHA

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kars Milletvekili adayları kente gelerek seçim çalışmalarına başladı.
Harakani Havaalanı’nda CHP İl Başkanı Özfer Koçak ve çok sayıda partilinin karşıladığı milletvekili adayları Selami Yiğit, Aysel Boy, havaalanından konvoy eşliğinden CHP İl Başkanlığı Binası’na geldi. Burada davul zurna ile karşılanan milletvekili adayları daha sonra parti binasına geçtiler.
Bugün gerçekten çok mutlu bir gün, milletvekili adaylarımız şehrimizdeler, biz CHP’nin iktidara yürüyüşünün bir adımı olan Kars’tan seçim startını veriyoruz. Bu anlamda siz partililerimizle hep berber başarılı olacağımıza inanıyorum diyen CHP Kars İl Başkanı Özfer Koçak, “Bizler gücümüzün farkındayız. Bu anlamda güçlerimizi birleştirerek, bu seçimden başarıyla çıkacağıma inanıyorum. Partimiz gerçekten Türkiye’nin sigortasıdır. Bu partiye güç vereceğiz. Bu partiyi Kars’ta şahlandıracağız. Partimizde küskünlük, kırgınlık olmamalı. Birleştirici gücümüz CHP Kars’tan bütün Türkiye’ye haykırarak buradan söylüyorum. Milletvekilleri çıkararak Kars’ı gerçekten eski gücüne ulaştıracağız” dedi.
Koçak, “Genel başkanımız, parti programımız gerçekten çok güçlü. Partimiz çok güçlü, bu dönem iktidara yürüyoruz. Çok zor bir dönemden geçiyor ülkemiz, gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu ülkenin ihtiyacı var. Halkımız çok zor günlerden geçiyor. Şehitlerimiz oluyor. Geleceğimiz gerçekten karanlık. Birileri Cumhuriyet ile hesaplaşma peşinde, ama bunun karşısında CHP gibi gerçekten güçlü bir parti var. Biz bunun karşısında dim dik ayakta durarak bunun önüne geçeceğiz. Birileri Atatürk ile çay bardağını aynı kefeye koyarak, bir şeyler yapmaya çalıyor. Cumhuriyet Halk Partisi bunun karşısında dim dik ayaktadır. Sizlerden aldığımız bu güçle bu seçimi başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
Partililere seslenen CHP 1.sıra milletvekili adayı Selami Yiğit, Türkiye yeni bir iktidarla ile tanıştı. Yıllarca geçtikçe bu iktidar kavga etti. Bizi komşularımızla küstürdü. O yetmedi kendi içimizde çeşitli ayrımcı politikalarla, ayrımcı söylemlerle neredeyse bizi bir birimize düşürür hale geldi. Niyetlerinin de bu olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama biz bu kente, biz bu Kars’ta 12 Eylül öncesi biraz sağcılık, solculuk diye biraz kendimize yan gözle bakar olduk ama hiçbir zaman etnik farklılıklarımızdan dolayı bir birimizle kavga etmedik. Dün etmedik, bugün etmedik, yarın da etmeyeceğiz. Dolayısıyla 7 Haziran seçimlerinde sonra ve öncesinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştirici siyaseti, gerek seçim öncesi propaganda döneminde, gerekse özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon kurma sürecindeki tavır ve davranışları sağ duyulu devlet adamı, sizler tarafından çok benimsendiğini ben çok iyi biliyorum. Biz 1 kasım seçimlerine neden gidiyoruz. Bu sorunun cevabını aslında çok iyi biliyoruz. Biz aslında 1 Kasım’da vereceğimiz cevabı, 7 Haziran2da zaten vermiştik” şeklinde konuştu.
Son olarak söz alan milletvekili adayı Aysel Boy ise “Çocuklarımıza aydınlık günleri emanet etmek için, aydınlık günleri, onlardan aldığımız aydınlık günleri onlara teslim etmek için birlik ve berberlik içerisinde olmamız lazım. Ayrışma zamanı değil, zaman bir olma, birlik olma, beraber olma zamanıdır” diyerek 1 Kasım seçimlerinde CHP’nin Kars’tan milletvekili çıkaracağına inandığını kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından CHP İl Başkanı Özfer Koçak Milletvekili adayları Selami Yiğit, Aysel Boy ve partililerle bir toplantı yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden CHP Kars Milletvekili Adayları Seçim Startını Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Kars Milletvekili Adayları Seçim Startını Verdi haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   14:39
  • Akşam
   16:57
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı