KARS HABERLERİ

CHP Kars Milletvekili Adayları Basın İle Buluştu

IHA
09.10.2015 - 12:23Son Güncelleme :

CHP KARS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASIN İLE BULUŞTU

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili adayları sabah kahvaltısında kentte görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle bir araya geldi.
CHP İl Başkanlığı’nca tertip edilen programa katılan milletvekili adayları Selami Yiğit, Saffet Özdemir, Aysel Boy, İl Başkanı Özfer Koçak ve CHP Parti Meclisi Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, toplantında CHP’nin seçim bildirgesi hakkında bilgiler verirken, milletvekili adayları da 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak seçim öncesi projeleri hakkında basın mensuplarını bilgilendirdiler.
Kars’ta görev yapan basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden CHP Kars İl Başkanı Özfer Koçak, “Basınımız bizim için olmazsa olmazımızdır. Özgür basın Türkiye’miz için olmazsa olmazımızdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak özgür basının her zaman Türkiye’de var olmasını istiyoruz. Bu anlamda son olan, Ahmet Hakan’a olan saldırıyı da nefreti, şiddeti, hiçbir zaman onaylamadığımızı ve nefretle kınadığımızı belirtiyorum. Sizler yağmurda, çamurda, Kars’ın her türlü sorununu halımıza taşıyorsunuz. Gerçekten çok zor bir görev üstlendiniz. Bu anlamda görevlerinizi layıkıyla yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Çok zor bir görev üstlendiniz. Kars’ın her yeri zor” dedi.
7 Haziran’da bir seçim atlattıklarını ifade eden Koçak, “7 Haziran’da bir seçim atlattık, bitirdik, birilerinin hoşuna gitmediği için bir daha bir seçimi önümüze sundu. Bizler demokrasiyi, özgürlüğü her zaman savunduk. Tabi ki 1 Kasım seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nin şahlanışı olacak, halkımız bunun farkına vardı. Ülkemizde hiç bir zaman savaş istemiyoruz. Kan dökülsün istemiyoruz, beraberce, kardeşlik içerisinde bu topraklarda özgürce yaşamak istiyoruz. Halkımızda bunun farkında. Onun için hem Kars’ımızda, hem de ülkemizde Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan yaklaşım son seviyede, biz bu seçimlerden herkes buna inansın gerçekten tekrar şahlanarak çıkacağız. Kars’ımızda da buna inanıyorum. Kars halkıda bunun farkında, son olan olayları hiçbir zaman tasvip etmedik. Özellikle Sarıkamış’ta olan olaylar, Sarıkamış’ta turizme vurulan büyük bir darbedir. Orada ki halkımızda bu olaylardan çok büyük sıkıntı yaşadı. Bizler bu seçimin huzur içerisinde geçmesini istiyoruz. Önceki seçimlerde milletvekili adaylarımız basın açıklaması yapma gereği duydu. Özellikle kaymakamlarımız bu konu da duyarlılık göstersin istiyoruz. Önceki milletvekillerimiz bu konuda çok rahatsızdı. Bizlerinde şuan en büyük rahatsızlığımız ilçe başkanlarının İŞKUR’a iş alımında devlet memuru gibi çalışmaları, bizler diyoruz ki bu konu devletin yetkisindedir. Hiç kimse devletin üzerinde değildir. Eğer İŞKUR’a iş, işçi alınacaksa buna devletin kurumları karar verir, ilçe başkanı bu konuda hiçbir zaman yetkili değildir ve böyle bir hakkı da yoktur. Bu seçimleri biz eşit bir şekilde bütün partiler için söylüyorum. Eşit bir şekilde geçmesini istiyoruz” diye konuştu.
İl Başkanı Özfer Koçak’ın konuşmasının ardından CHP Milletvekili adayları Selami Yiğit, Saffet Özdemir ve Aysel Boy’da sırasıyla söz alarak seçim sürecini değerlendirdi. Projeleri hakkında bilgiler verdi. Adaylar, basın mensuplarının da sorularını cevapladı.
Yapılan konuşmaların ardından kahvaltıya geçildi. Kahvaltı genel olarak Kars ve Kars’ın sorunları, önlemleri, yapılması gerekenler konuşuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden CHP Kars Milletvekili Adayları Basın İle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Kars Milletvekili Adayları Basın İle Buluştu haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   14:38
  • Akşam
   16:55
  • Yatsı
   18:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı