Ege Haberleri

EGE

  CHP karıştı

  Onur ÇAKIR / İZMİR (DHA)
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.10.2008 - 20:57

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun aday adaylığı açıklamasına ilk tepki CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş’tan geldi: "Kendi kafasına göre hareket ediyor. Kimsenin haberi yok."

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı aday adaylığı açıklaması CHP’yi fena karıştırdı. Bu açıklamadan CHP örgütünün hiçbir şekilde daha önceden bilgilendirilmediğini belirten CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, Kocaoğlu’na tepki gösterdi. Kocaoğlu’nun zamansız bir şekilde açıklama yapmasına anlam veremediğini dile getiren Karataş, genel merkezin aday adayları ile ilgili bir takviminin olduğunu. Kocaoğlu’nun da bu takvime göre hareket etmesinin daha doğru olacağını savundu.

  Bayrağı yukarı taşımak

  Kocaoğlu’nun aday adaylığı açıklamasında kullandığı "Büyükşehir bayrağını genel başkanımızın da uygun görmesi koşuluyla, CHP şemsiyesi altında daha yukarılara taşımak istiyorum" sözüne göndermede bulunan Başkan Karataş, "Başkan, CHP’nin şemsiyesi altında bayrağı yukarıya taşımak istediğini söylüyor; ama aday adaylığı açıklayacağından o şemsiyeyi temsil edenlerin haberi yok. Bu nasıl iş? İl başkanının, ilçe belediye başkanlarının, MYK üyemizin haberi yok, milletvekillerinin, genel merkezin haberi yok. Kocaoğlu, inatçı bir tavırla açıklama yaptı. Bu açıklamaya gerek yoktu" dedi.

  Baykal bilmiyor

  Karataş, "Kocaoğlu’nun aday adaylığını açıklayacağından Genel Başkan Deniz Baykal’ın haberi vardı" şeklinde çıkan haberleri de yalanlayarak şöyle konuştu: "Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın da kesinlikle haberi yok. Kendisi bize danışsaydı bir yol gösterirdik. Geçtiğimiz pazar günü Kocaoğlu ile şehit cenazesine katıldık. Orada ilçe ve belediye başkanları, milletvekilleri, MYK üyemiz vardı. Aday adaylığını açıklayacağını bize söyleyebilirdi. Ama söylemedi. Şimdi kendisine ulaşmaya çalışıyoruz fakat iki gündür ortada yok. Keşke bu açıklamalar yapılmasaydı. Bunları da mutlaka aşacağız. AKP’li Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları neden böyle bir açıklama yapma gereği duymuyor? malesef böyle hatalar hep biz de oluyor."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı