BURDUR HABERLERİ

CHP Kadın Kolları 5. Eşgüdüm Batı Akdeniz Bölge Toplantısı

AA / Gökmen Yüce
24.01.2015 - 15:35Son Güncelleme :

- CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan: - "Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarına laf uzatanlara cevabımızı, 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yaparak vereceğiz"

AA / Gökmen Yüce

BURDUR (AA) - CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, "Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarına laf uzatanlara cevabımızı, 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yaparak vereceğiz" dedi.

Dokuzcan, partisinin Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlenen Kadın Kolları 5. Eşgüdüm Batı Akdeniz Bölge Toplantısında, Türkiye kurulurken çok kan döküldüğünü, bu ülkenin kuruluş değerleri korunurken de kan dökülmeye devam edildiğini söyledi.

"Öncelikle bu değerler üzerine her şeyini ortaya koyan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarına laf uzatanlara cevabımızı, 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yaparak vereceğiz" diyen Dokuzcan, şunları kaydetti:

"Elimizden geleni değil, her şeyimizi ortaya koyarak bu çalışmayı yapacağız. Bu bir tercih seçimi. Kadınlar açısından belki de Cumhuriyet tarihinde yapılacak en önemli seçim. Ya kadın erkek eşitliğine giden yolu seçeceğiz, ya başka bir şey. Ya '6 yaşındaki çocuk evlenebilir' diyen zihniyete karşı bir çocuğun duygusunun ne olabileceğini anlayan ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedeflemiş ilkelerden ve eğitimden yana olacağız, ya başka bir şeyden. Kadın erkek eşittir, bunun özlemiyle 1923'te yola çıkan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığını taşıyacağız, ya da karanlığa bakacağız."

Dokuzcan, kadın erkek eşitliği konusunun bir insanlık meselesi olduğunu ifade etti.

CHP'nin çok büyük bir aile olduğunu anlatan Dokuzcan, "Bugün bizi buraya getiren bir güç var. Kırılmış, darılmış, üzülmüş olabiliriz, haksızlık yapılmış olabilir ama biz bu gün buradayız. Bu salondaki enerji birleştiğinde ve tek noktada hedefe odaklandığında her şeyi değiştirmek mümkün. Karşımızdaki yapı, karşımızdaki zihniyet, bizim özellikle kadınlar olarak kesinlikle duruşumuzun net olduğu bir zihniyettir" diye konuştu.

Toplantıya CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile Burdur, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar ve Denizli illerinin kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden CHP Kadın Kolları 5. Eşgüdüm Batı Akdeniz Bölge Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Kadın Kolları 5. Eşgüdüm Batı Akdeniz Bölge Toplantısı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı