Gündem Haberleri

  CHP İstanbul'un trafik sorununu Meclis'e soruldu

  Ankara
  30.09.2005 - 13:12 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İstanbul trafiğinin durumunu bir soru önergesiyle TBMM’nin gündemine taşıdı.

  CHP İstanbul Milletvekili Sevigen, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, İstanbul trafiğinin İstanbul’da yaşayanları çıldırttığını ifade etti.

   

  Ağustos-Eylül aylarında, İstanbul trafiğinin başıboş, kimin ne yaptığı, yetkili olan ve olmayanın belli olmadığı bir kargaşa içinde Arap saçına döndüğünü anlatan Sevigen, bütün bunların sorumlusunun da İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu bildirdi.

    

  Sevigen, Bakan Aksu’ya, "Sayın Bakan kaç aydır İstanbul’a gitmiyorsunuz?" diye sorarak, şöyle devam etti:

    

  "Eğer yakın zamanda gittiyseniz İstanbul’un elli noktasında yol yapımı, beşyüz noktasındaki bakım ve onarım çalışmalarının trafiği durma noktasına getirdiğini biliyor musunuz? Anadolu’dan Avrupa’ya 40 yıl önce yürüyerek geçiliyordu. Şimdi de insanların 40 yıl önceki gibi yürüyerek geçtiğinden haberiniz var mı? Trafiğin böylesine felç olması, tüketiciye ve devlete günlük akç bin dolarlık benzine mal olmaktadır? Hazine’nin bu konudaki zararı hesaplanmış mıdır? Trafik faciası nedeniyle acil hastaların hastanelere zamanında yetiştirilemediğini ve yollarda trafik yüzünden insanların birbirini dövdüğünü, yaraladığını biliyor musunuz? İstanbul halkının trafik çilesi ölünce mi bitecek?"

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı