Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CHP: İstanbul Topbaş ile vekaleten yönetiliyor

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, “İstanbul, yetkileri by pass edilmiş Kadir Topbaş ile 'vekaleten' yönetiliyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tamaylıgil, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'daki sorunların giderek ağırlaştığını savunarak, Başkan Topbaş'ın sorumluluklarını hatırlaması gerektiğini ifade etti. Tamaylıgil, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“İstanbul, yetkileri by pass edilmiş Kadir Topbaş ile 'vekaleten' yönetiliyor. İstanbul'un sorunlarından ve kendi yetkilerinden bihaber Topbaş, asli görevinin İstanbullu'ya çile çektirmek olduğunu değil, partisinin dünyaya şaşı bakışını bir kenara koyarak, sorunlarını çözmek olduğunu hatırlamalıdır. Sadece hatırlamak da yetmez, gereğini yapmalıdır.

Belediye Başkanı Topbaş öylesine by pass edilmiştir ki, Belediye Meclisi'nin İstanbul'a üçüncü bir boğaz köprüsü yapılması için aldığı karardan haberi yoktur. Göztepe Parkı'na cami yapılması kararından haberi olmayan da yetkileri py pass edilmiş olan bu başkandır.

Artık İstanbullu da çok iyi görmüştür ki, seçim sürecinde başkan adaylığını garanti edebilmek için kendi fotoğrafının yanına genel başkanının fotoğrafını koyan ve hatta kendisinden çok Erdoğan'ın resimlerini astıran Topbaş, seçildikten sonra da yetkilerini Erdoğan'ın işaret ettiği kişilere devretmiştir. Çile çektirilen İstanbullu, ilk seçimde bunun hesabını Kadir Topbaş'tan da AKP'den de soracaktır.”
(ANKARA/A.A)

Bunları da Beğenebilirsiniz