KIRKLARELİ HABERLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Öğüt:

AA / Ufuk Ertop
30.01.2015 - 16:40Son Güncelleme :

- "Yolsuzluk sadece ahlaki çöküntüye değil, aynı zamanda ekonomik erozyona da neden olmaktadır"

YEREL HABERLER KIRKLARELİ

AA / Ufuk Ertop

KIRKLARELİ (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, "Yolsuzluk sadece ahlaki çöküntüye değil, aynı zamanda ekonomik erozyona da neden olmaktadır" dedi.

Öğüt, CHP Kırklareli İl Başkanlığında parti üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye'nin yolsuzluk davalarıyla kötü bir noktaya geldiğini savundu.

Son iki yılda uluslararası şirketlerin Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçtiğini ileri süren Öğüt, şöyle konuştu:

"Eski bakanlara yönelik yapılan soruşturma dosyalarının üzeri kapatılmaya çalışılıyor. Komisyon, eski bakanların tümünü akladı. Ayrıca, yetki ve sorumluluk sınırlarını aşarak dosyadaki delillerin temelini oluşturan tapelerin de imhasına karar verdi. Dört eski bakan hiçbir usulsüzlüğe bulaşmadığını ispatlamak istiyorsa, bunu yüce divan önünde haykırabilir ve gerçek anlamda temize çıkabilirdi. Yolsuzluk sadece ahlaki çöküntüye değil, aynı zamanda ekonomik erozyona da neden olmaktadır."

Konuşmaların ardından, toplantı basına kapalı devam etti.

Toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden CHP İstanbul Milletvekili Öğüt: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İstanbul Milletvekili Öğüt: haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:23
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı