GİRESUN HABERLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Öğüt:

AA / Eyüp Elevülü
16.01.2015 - 16:02Son Güncelleme :

- "Türkiye'nin teröristler için önemli bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı bütün dünyada hakim oldu"

YEREL HABERLER GİRESUN

AA / Eyüp Elevülü

GİRESUN (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, "Türkiye'nin teröristler için önemli bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı bütün dünyada hakim oldu" dedi.

Öğüt, Vahide Sütlaş Tiyatro Salonunda, düzenlenen basın toplantısında, parti tarafından yapılan çalışmaları anlatmak adına milletvekilleri olarak farklı illeri ziyaret ettiklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta Paris'te Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenlendiğini anımsatan Öğüt, şöyle konuştu:

"Terörün karanlık yüzü bir kez daha beş kıtayı etkisi altına aldı. Bu saldırıdan sonra da faillerin öldürülerek yakalanması, sorunlu tutulan terör örgütlerinin izinin sürülmesi aşamasında Türkiye'nin teröristler için önemli bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı bütün dünyada hakim oldu. Biz bunu iki yıldır söylüyorduk. Suriye'deki müdahalenin bu işlere yol açacağını, radikal örgütlerin Afganistan'dan, Çeçenistan'dan ve bütün Ortadoğu'daki radikal örgütlerin orada toparlanacağını ısrarla söylüyorduk."

AK Parti hükümetine kadar Cumhuriyet hükümetlerinin tümünün uluslararası terörle mücadele konusunda dünyaya güven verdiğini savunan Öğüt, "Çünkü Cumhuriyetin kuruluşundan beri 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' şiyarını edinmiş bir Cumhuriyetimiz vardı fakat bu hükümet döneminde yıkıldı" ifadelerini kullandı.

Öğüt, Türkiye'nin en büyük yolsuzluğunun kapatılmaya çalışıldığını ve olayların üstüne örtmek adına tiyatro oynandığını iddia etti.

Konuşmanın ardından toplantı, basına kapalı devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden CHP İstanbul Milletvekili Öğüt: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İstanbul Milletvekili Öğüt: haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:44
Sayfa Başı