Gündem Haberleri

  CHP İstanbul il ve ilçe yönetimlerinden birçok isim istifa etti

  Yaşar KAÇMAZ / İstanbul DHA
  26.12.2014 - 17:09 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul İl ve İlçe yönetimlerinden birçok isim milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa etti. Karayalçın: "İnşallah başarılı sonuç elde ederler. Edemeyenler olursa, canlarını sıkmasınlar, gelsinler birlikte çalışalım" dedi.

  CHP İstanbul İl ve İlçe yönetiminden birçok isim önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa etti. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasının ardından, bugün de 11 ilçenin başkanı milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerini bıraktı. CHP'nin Kadıköy, Kartal, Esenler, Bakırköy, Bahçelievler, Eyüp, Kağıthane, Avcılar, Zeytinburnu, Beyoğlu ve Gaziosmanpaşa İlçe Başkanları, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle, görevlerinden ayrıldıklarına ilişkin istifa dilekçelerini İl Başkanlığı'na sundu.

  KARAYALÇIN'DAN ÖRGÜTLENME ELEŞTİRİSİ

  CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın da törene katılarak, istifa eden ilçe başkanlarına bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı birer teşekkür mektubu sundu.
  Karayalçın, kısa konuşmasında, 12 Eylül döneminin siyasi partilere yaptığı dayatmanın sürdüğünü belirterek, "12 Eylül siyasi partileri devlet gibi örgütlemeye zorlamıştır. T.C Devleti Türkiye coğrafyasında nasıl örgütlenmişse, siyasi partilere de 'Siz de böyle örgütleneceksiniz' talimatını vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölge örgütleri yoktur. Siyasi hareketler idari sınırlarla sınırlandırılmamalı" dedi.
  Göreve yeni geldiği için, istifa eden İlçe Başkanları ile yeterince çalışamadığını vurgulayan Murat Karayalçın, "İnşallah onların yerine geleceklerle bu çalışmaları yaparız. İnşallah başarılı sonuç elde ederler. Edemeyenler olursa, canlarını sıkmasınlar, gelsinler birlikte çalışalım" diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı