Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda zincirli eylem

  CİHAN - DHA
  30 Ocak 2015 - 21:45Son Güncelleme : 30 Ocak 2015 - 08:31

  Sarıyer Belediyesi işçileri, işten çıkarıldıklarını iddia ederek CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının giriş kapısını zincirle kapattı. İşçiler, talepleri yerine gelene kadar eyleme devam edeceklerini kaydetti.

  Sarıyer Belediyesi tarafından işten çıkartıldığı öne sürülen 16 işçisi, belediyeden ve taşeron şirketten tazminat haklarını alana kadar eyleme devam edeceklerini söyledi. İşçiler, belediye yetkilileri tarafından imzalanan tutanağa rağmen tazminatlarının verilmemesine tepki olarak CHP İstanbul İl Binası’nı işgal ederek kapılara zincir vurdu.

  CHP İl Başkanı Murat Karayalçın toplantıdayken bina ana kapısına zincir vuran işçiler, binaya 'Bu bina Sarıyer Belediye işçileri tarafından işgal edilmiştir' ve 'İşçiler üzerindeki baskılar kalksın, tazminatlar ödensin' yazılı pankart astı. Tazminat ve sosyal haklarını alana kadar zinciri açmayacaklarını belirten işçiler, kapı önünde bir süre slogan attıktan sonra zincirleri çözerek personelin dışarıya çıkmasına izin verdi.

  İşten çıkarıldığını söyleyen bir işçi, “Bizi işten çıkarttılar. Hakkımızı aramak için böyle bir şeye başvurduk. Kimse bizimle gelip de muhatap dahi olmadı. İmzaların hepsi daha önceden atılmıştı. Diyecek başka bir şeyimiz yok” dedi.

  CHP İstanbul İl Başkanlığında zincirli eylem

  KARAYALÇIN: İŞGAL SÖZ KONUSU OLMAMIŞTIR

  CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın eylemcilerle birebir görüşüp, konuyla ilgili gece saatlerinde yazılı bir açıklama yaptı.

  "SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YÜRÜTÜLEN GÖRÜŞMELER SONUÇLANMIŞTIR"

  Murat Karayalçın yazılı açıklamasında, "Sarıyer Belediyesi'ne iş yapan taşeron bir firma ile 16 işçisi arasında yaşanan sorunun çözülmesi için 3 gündür İl Merkezimizde yürütülen görüşmeler sonuçlanmıştır. CHP binasının işgali gibi bir durum söz konusu olmamıştır. İl Başkanı olarak sorunun çözümüne kadar il binasında kaldım. CHP binaları tüm yurttaşlarımız için hak arama yeridir. Sorunların çözümüne katkıda bulunmak da bizlerin görevidir" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı