Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP, internet cafe'ler açıyor

  Hürriyet Haber
  22 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 22 Nisan 1998 - 00:01

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partitisin dün yapılan Meclis Grup Toplantısı'nda, ‘‘internet cafe'ler açacaklarını’’ bildirdi.

  Baykal, CHP'nin gençlere yönelik önümüzdeki günlerde başlatacağı ilginç uygulamaları anlattı. Türkiye'nin alt kültürlerinin birbirini tanıması gerektiğini söyleyen Baykal, Diyarbakırlı 100 gencin 1 hafta süreyle İstanbul'da barındırılacağını söyledi. Baykal, bu gençlerin işadamları ve kültür çevreleri ile görüştürüleceğini ve başka aktiviteler yapılacağını bildirdi. Baykal, ‘‘Türkiye'nin üzerindeki ölü toprağını kaldırmak istiyoruz’’ dedi. Diyarbakır'daki okullara CHP tarafından 17 bilgisayar gönderileceğini söyleyen Baykal, CHP Gençlik Kolları'nın da önümüzdeki günlerde çeşitli yerlerde ‘‘İnternet Cafe’’ler açacağını ve buralarda gençlere ücretsiz İnternet servisi sunulacağını duyurdu.

  ARTI VE EŞİT

  Baykal, çalışmalarına kendisinin de zaman zaman katkıda bulunduğu Sosyalist Enternasyonal ‘Gonzales Komisyonu’nun belirlediği ‘‘Artı ve eşit’’ kavramını ilk kez açıkladı. Dünyada sosyal demokrasi çağı yaşandığını, Avrupa'da ise sosyal demokrat iktidarlar dönemine geçildiğini belirten Baykal, ‘‘2000'li yıllarda sosyal demokrasi üretimi de temel hedef kabul ediyor. Sosyal demokrasinin yeni hedefi, daha fazla üretim ve daha adil paylaşımdır’’ dedi.

  SEÇİM MART 99'DA

  Baykal, Başbakan Mesut Yılmaz ile yarın yapacağı seçim tarihine ilişkin görüşmeyi, ‘‘Seçimler 1999 Mart'ında yapılacak. Birlikte mi, ayrı ayrı mı olacak, bunların hepsi ayrıntı’’ sözleriyle değerlendirdi.

  Baykal, dün CHP Grup toplantısında ulusal egemenlik kavramının içinde tarikat ve cemaatlerin bulunmadığını hatırlattı. Baykal, Fethullah Gülen'in açtığı okulları öven Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit'i eleştirerek, ‘‘Ulusal egemenlik kavramının 78. yılında cumhuriyete saygı duyduğunu belirtenler, devletin yapması gereken görevlerin tarikat ve cemaatler eliyle yapıldığını bir iftihar, bir iltifat vesilesi yapıyor’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı