Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP ile DSP bayramda da barışmadı

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ocak 1999 - 00:01

  Solun iki büyük partisi CHP ile DSP arasındaki uzlaşmazlık bayram ziyaretinde bile giderilemedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, bayram ziyaretine gelen DSP heyetini ağır sözlerle eleştirdi.

  Selvi'nin, ‘‘55. Hükümet siyasi nezaketi bir yana bırakarak enerji ihalelerine imza attı, bankalara krediler verdi’’ sözleri, DSP heyetinde soğuk duş etkisi yarattı. DSP heyetinden Genel Sekreter Zeki Sezer de Selvi'ye karşılık vermek yerine, gerginliği gidermeyi tercih ederek, ‘‘DSP Ramazan Bayramı'na iktidarda girmiş olmanın sorumluluğunu yaşarken, sorunların da farkındadır’’ dedi. Selvi, 55. Hükümet'in çetelerle mücadele etmek istediğini ancak ayağının takıldığını ve çetelerin içinden zaman zaman kendisinin çıktığını söyledi.

  Selvi, enerji ihaleleri ile bankalara kredi verilmesini bayramdan sonra TBMM'de görüşüleceğini belirttikten sonra DSP'ye, ‘‘Umarım koalisyon hükümetlerinin aşamadığı sorunları tek başına aşarsınız’’ dileğinde bulundu. Üç yılda dört hükümet değiştiğini, hiçbirinin tek başına iktidar olma şansını yakalayamadığını belirten Selvi, DSP azınlık hükümetinin Türkiye için bir şans da olabileceğini söyledi.

  Bayramların küslük ve dargınlıkların giderilmesi için önemli günler olduğunu hatırlatan Selvi, bayramlaşmaların da nezaketin ötesinde, bütünleşmeye katkı sağlamasını diledi.



  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı