ERZURUM HABERLERİ

CHP İl Başkanı Yavuz’dan Terör Olaylarına Kınama

IHA
08.09.2015 - 13:29Son Güncelleme :

CHP İL BAŞKANI TEVHİT YAVUZ

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum İl Başkanı Tevhit Yavuz, terör örgütünün Hakkari-Dağlıca ve Iğdır’da hain saldırı sonucu şehit düşen askerlerimize ve Polisimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Ülkenin zor günlerden geçtiğini vurgulayan Yavuz, her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve sağduyuya ihtiyaç olduğunu söyledi.
CHP Erzurum İl Başkanı Tevhit Yavuz, yayınladığı başsağlığı mesajında, “CHP Erzurum İl Örgütü adına şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Karanlık ellerin emellerine ulaşmaması, toplumsal barışın sağlanması için her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve sağduyuya ihtiyacımız var.” diye konuştu.
92. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
İl Başkanı Tevhit Yavuz, ayrıca partisinin 92.Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir de mesaj yayımladı. Yavuz Mesajında: “Partimiz CHP’nin 92. Kuruluş yıldönümünü yürekten ve büyük bir heyecanla kutluyorum, Başta, Kurucu Genel Başkanımız, eşsiz ilham kaynağımız ve önderimiz M. Kemal Atatürk ile Lozan kahramanı ve demokrasiye geçişimizin öncüsü 2. Gn. Bşk. İsmet İnönü ve Bülent Ecevit olmak üzere tüm Genel Başkanlarımıza, Kuruluşundan günümüze kadar Partimizin değişik kademelerinde özveri ile hizmet sunmuş olan tüm yöneticilerimize ve Cumhuriyet Halk Partisinin eşsiz neferlerine, Partimizin gerçek güç kaynağını oluşturan/oluşturmuş olan “genç-kadın-erkek” tüm üyelerimize, sınırsız şükranlarımı sunuyorum. Partim CHP’nin, “Yeniden Doğuş, Yeniden Kuruluş” yıldönümünü gururla, aklım ve gönlümle kutluyorum. CHP’nin Yeniden Doğuşuna önderlik eden, o kritik süreçte katkılarını ve özverilerini esirgemeyen tüm “eski ve yeni yönetici ve milletvekillerimizi , Genel Başkanlarımızı” sevgi ile anıyor, tüm CHP’lilere derin şükran ve dayanışma duygularımı iletiyorum... Cumhuriyet halk partisi bu ülkenin ve insanının yüz akıdır. çünkü! CHP, M. Kemal Atatürk’ün önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşını gerçekleştirmiş, dünyada emperyalizme karşı ilk kez bağımsızlık savaşının zafere ulaştırmış bir partidir... CHP Dünyadaki Tüm Mazlum Milletlerin Bağımsızlığına Öncülük Etmiş Tek Anti Emperyalist Partidir CHP, Atatürk devrimlerinin, laikliğin, Cumhuriyet’in partisidir... CHP, kadın haklarının, Padişaha kul olmaktan vatandaşlığa geçişin, çağdaşlığın, demokrasinin, halkın partisidir... CHP, çok partili parlamenter sistemi, demokrasi anlayışını Türkiye’ye getiren partidir... CHP, emeğin partisidir, emeğe saygının ve sosyal hakların partisidir... CHP, sosyal demokrasiyi ülkemizde siyasete taşıyan partidir... CHP, Türkiye’nin bir tarihsel birikimidir, bir ulusal varlığıdır, zenginliğidir... Cumhuriyet Halk Partisinin 92.yaş Günü Kutlu Olsun.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden CHP İl Başkanı Yavuz’dan Terör Olaylarına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İl Başkanı Yavuz’dan Terör Olaylarına Kınama haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı