KAYSERİ HABERLERİ

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan:

IHA
09.07.2015 - 18:10Son Güncelleme :

CHP İL BAŞKANI MUSTAFA AYAN MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ YUSUF HALAÇOĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

IHA

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun açıklamalarına, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu ile birlikte iftar ortamında bulunduk. O zaman CHP dinsiz değildi de bu gün mü dinsiz?” diye tepki gösterdi.
CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, “Parlamento gibi çok kutsal bir yerde görev yapan Yusuf Halaçoğlu’na hiç yakıştıramadım. Biz Kayseri’de zaman zaman nezaket çerçevesinde selamlaşan, karşılıklı hal hatır soran bir millet vekilimiz ama hiç yakışmadı. Ben bir takım şeyler söyleyip de polemik başlatmak istemiyorum. CHP Osmanlı’dan dağılan ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu bir partidir. Unutmasınlar ki Avrupa’nın bizden 200 yıl önce Kur’an-ı Kerim’i kendi dillerinde okuyup anlarken, Cumhuriyet döneminde Elmalılı Hamdi Yazır Hoca Efendiye Kur’an-ı Kerim Türkçeleştirilmiştir. Allah’ın kelamını o güzel dilimizle bu insanların da kendi dillerinde anlamasını sağlayan partidir CHP, Atatürk’ün önderliğinde” dedi.
Ayan, “Yobazlardan, gericilerden, dini kendi çıkarları için, kendi bir takım gelecekleri için kullanan zihniyetten dinimizi temizlemeye çalışan Allah adına bu işi yapan bir partidir CHP. ‘dinsizdir’ demek çok ayıp şeyler, Sayın Halaçoğlu’na çok da saygı duyuyorum. Türk Tarih Kurumu’nun başında görev yapmış ve tarihi çok iyi bilen bir insan. ‘AKP’lilerin anlayışı ile’ deyip de AKP’liler bunu dese bile ilk defa karşı çıkması gereken Yusuf Halaçoğlu’dur” diyerek şunları söyledi:
“ Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu ile birlikte iftar ortamında bulunduk. O zaman CHP dinsiz değildi de bu gün mü dinsiz? Yakışmıyor bunlar, doğru şeyler değil. Manevi değerlerimizin böyle basit siyasi hesaplara sokulmaması gerekir. Hoş olmadı, aynı bölgenin insanlarıyız. Doğrusu yakıştıramadım, ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gerekiyor. Siyasi mücadele başka şey, insanların değerleri ile oynamak başka şey. Bence çok ayıp oldu. CHP çok inançlı bir partidir. Dinimizi ve inancımızı siyasete karıştırmamaya çalışıyoruz. Herkesi biraz daha dikkatli konuşmaya davet ediyorum”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden CHP İl Başkanı Mustafa Ayan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İl Başkanı Mustafa Ayan: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:31
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı