MALATYA HABERLERİ

CHP İl Başkanı Kiraz’dan Koalisyon Değerlendirmesi

IHA
14.08.2015 - 16:19Son Güncelleme :

CHP İL BAŞKANI ENVER KİRAZ, KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİN OLUMSUZ SONUÇLANMASINDA AK PARTİYİ SORUMLU TUTTU

IHA

AK Parti ile CHP arasında koalisyon iplerinin kopması ile erken seçim ihtimali ülke gündemine yerleşti. Sonbaharda yeniden bir seçimin yolu gözükürken Malatya CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti’nin kendilerine bir koalisyon önerisi ile gelmediklerini belirterek, görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasında sorumlunun AK Parti olduğunu öne sürdü.
Parti il binasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP olarak Türkiye’nin sorunlarını yerinde tespit ederek 7 Haziran seçimlerine girdiklerini belirtti. Seçim sonrası ortaya çıkan tabloda, seçmenin 13 yıldır tek başına iktidarda olan AK Parti iktidarına son verdiğini dile getiren Kiraz, “Dolayısıyla halk tek başına kimseye bir şans vermedi ve siyasi partilere şu mesajı verdi: ’Bir araya gelin uzlaşın, Türkiye’nin sorunlarını biz uzlaşı kültürü içerisinde çözün.’ Bir koalisyon hükümeti oluşmasını halk sandıkta bize söyledi” diye konuştu.
Sandıktan çıkan mesaj doğrultusunda CHP’nin her üyesin de parti ve kendi çıkarlarını bir tarafa bırakarak, Türkiye’nin çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirten Kiraz, “İyi niyetli olarak Türkiye’nin sorunlarının çözümü noktasında ortaya koyduğumuz anlayış ile koalisyon kurulması noktasında uğraştık. Belki fikirlerimiz uyuşmasa da belki AKP’ye çok meraklı olmasak ta ama böyle bir irade ortaya konmuş” dedi.
Bu iradenin gereğini yerine getirme anlayışı ile hareket ettiklerini kaydeden Kiraz, “Dün Sayın Genel Başkanımız da ifade etti, AKP tarafından CHP’ye bir koalisyon önerisi getirilmedi. CHP’ye getirilen bir erken seçim için bir seçim hükümeti önerisiydi ve dolayısıyla bizim bunu kabul etmemizde mümkün değildi. Çünkü CHP olarak bir koalisyon hükümetinin kurulması gerektiğini be Türkiye’nin birikmiş sorunlarını çözülmesi gerektiğini düşündük” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarında, AK Parti’nin seçim mağlubiyetini bir türlü içine sindiremediğini gördüklerini söyleyen Kiraz, “Kazanana kadar seçim formülünün uygulayacaklar gibi görünüyor. Ve kazanmadığı hiçbir seçime de milli irade gibi görmeyecek gibi görünüyorlar. Verilen hiçbir mesajı da anlamamışlar. Sonuçta erken seçim dışında bir ihtimal kalmadı şeklinde bir ifadesi var Başbakanın. Bu şunu gösteriyor, yakın bir zamanda erken seçim olma ihtimali. AKP’nin derdi ne gelen şehit haberleri, ne ülkenin ekonomik bunalımı, ne halkımız ne de halkın sorunları dolayısıyla bunu bir kez daha gördük” ifadelerini kullandı.
Kiraz şöyle devam etti:
“AKP’nin bir tek derdi var kendi koltuklarını korumak. Bunun için bir çaba içerisindeler. Ama bu saatten sonra bu gayret ve çabalarının sonuç vermeyeceğin görecekler. Bir erken seçimde CHP çok köklü bir parti ve dolayısıyla erken seçimde biz ütün örgütlerimizde yarın seçim olacak gibi hazırız. Seçimlerden çok daha güçlü bir şekilde çıkacağımıza yürekten inanıyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden CHP İl Başkanı Kiraz’dan Koalisyon Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İl Başkanı Kiraz’dan Koalisyon Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı