KAYSERİ HABERLERİ

CHP İl Başkanı: Erdoğan’ı seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıdır

DHA
28.03.2017 - 14:17Son Güncelleme :
DHA

Cafer ZENGİN/KAYSERİ, (DHA) - CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, İsviçre’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan pankarta tepki göstererek, "Bu afişi asan terör örgütü yandaşlarını kınıyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ı seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıdır. Makama yapılan saygısızlık Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılmıştır" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Kayseri'deki programıyla ilgili basın toplantısı yapan İl Başkanı Feyzullah Keskin, teröristlerin İsviçre'de yaptıkları mitingte açılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayalı pankarta ilgili şunları söyledi:
"İsviçre’de Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına yönelik olan ve hiç hoş olmayan, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının benimsemeyeceği ve onaylamayacağı silahlı afişten dolayı terör örgütü yandaşları kınıyorum. Seversiniz sevmezsiniz, onaylarsınız, onaylamazsanız ama Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyet’inin Cumhurbaşkanıdır. Makama yapılan her saygısızlık Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılmıştır. Biz bu tavrımızı daha öncesinde Hollanda’da Aile Bakanımıza yapıldığında da ortaya koyduk. Çünkü Türkiye Cumhuriyetini temsilen ordadır. O yüzden sayın Cumhurbaşkanına yapılan silahlı görsel şeklindeki pankarta müsaade edenleri, onaylayanları kınıyorum. Türki Milleti bunu hazmedemez biz de hazmedemeyiz."
CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin yarın Kayseri'ye gelecek Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun programında Sarız'da belediyenin yaptığı kadın misafirhanesini açacağını, Pınarbaşı'nda bazı ziyaretlerde bulunacağını, ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geleceğini, Talas'ta şehit ailesini ziyaret edeceğini ve bu gezisi sırasında halka konuşmalar yapacağını anlattı.
Referandumda 'hayır' oyu çıkması için çalışmalarını sürdürdüklerini ancak bazı çevrelerin kışkırtmaya ve olay çıkması için ellerinden geleni yaptığını söyledi. Feyzullah Keskin, "Takip ederek, broşür dağıtan arkadaşlarımıza engel olup, rahatsızlık vermeye çalışıyorlar. Özellikle kadın arkadaşlarımıza laf atıyorlar. Çalışmalarımız sahada engellenmeye çalışılıyor. Yıldırmaya çalışıyorlar ama bu iş yürek meselesidir. Yıldırmaya çalışsınlar, bizler kavga etmeden, hakaret etmeden neden hayır dediğimizi anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden CHP İl Başkanı: Erdoğan’ı seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıdır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP İl Başkanı: Erdoğan’ı seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıdır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı