Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP Gül'ün Umre'ye gidip gitmediğini sordu

  ANKARA (A.A)
  17 Şubat 2006 - 11:57Son Güncelleme : 17 Şubat 2006 - 11:57

  CHP Antalya Milletvekili Feridun Fikret Baloğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'e, 7. Cidde Ekonomik Forumu kapsamında Mekke ve Medine'ye gidip gitmediğini sordu. TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren Baloğlu, bir köşe yazarının Gül ile ilgili “Cidde Ekonomik Forumu'nun ardından Mekke ve Medine'ye gittiği ve Umre yaptığı” iddialarına yer verdi.

  TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren Baloğlu, bir köşe yazarının Gül ile ilgili “Cidde Ekonomik Forumu'nun ardından Mekke ve Medine'ye gittiği ve Umre yaptığı” iddialarına yer verdi. Resmi programda Mekke ve Medine'nin bulunup bulunmadığını öğrenmek isteyen Baloğlu, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

  “Suudi Arabistan'a giden heyette kimler yer almış ve ulaşım nasıl sağlanmıştır? Forumun ardından hangi amaçla Mekke ve Medine ziyaretleri gerçekleşmiş, hangi resmi temaslarda bulunulmuştur? Mekke ve Medine ziyaretleri için heyette kimler yer almış ve ulaşım nasıl sağlanmıştır?Bu ziyaretlerin ulaşım ve konaklama giderleri ne kadardır ve nasıl karşılanmıştır?”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı