GİRESUN HABERLERİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu:

IHA
24.07.2015 - 15:14Son Güncelleme :
IHA

Türk Eczacılar Birliği 39. Dönem Merkez Heyeti 3. Bölgelerarası Toplantısına katılan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görev döneminde eczacıların sorunlarının çözümü için de çalışacağını söyledi.
CHP politikasında sağlığın önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Milletvekili Baktaşoğlu, “CHP olarak sağlığı her şeyin üzerinde görüyoruz. Halkımızın sağlığını da koruyacağız. En önemli sorunumuz; mesleğimize eski günlerde olduğu gibi yeniden saygınlık kazandırmaktır. Çünkü son dönemde çıkan yasa ve yönetmelikler meslek kariyerimize saldırı niteliği taşımaktadır. Mesela hasta ile bizleri karşı karşıya bırakan devletin kendisinin tahsil edemediği muayene ücretlerinin bize tahsil ettirilmesi uygulaması derhal kaldırılmalıdır. Biz tahsilat memuru değiliz, eczacıyız. Eczacıların hastalığın en son aşaması olan tedavi sürecinin en önemli unsuru olduğu ve eczacıların sağlık hizmet sunucusu olduğu unutulmamalıdır” dedi.
Kanser hastalarının son günlerde yaşadığı ilaç sorununu da değinen Bektaşoğlu, konuyu TBMM’ye taşıma sözü de vererek, şunları söyledi:
“Kanser tedavisinde kullanılan onkoloji ilaçlarının artık hastanelerde hazırlanması da en yeni olan bir sorundur. Nedense şimdiye kadar yapılan uygulamadan 1 Temmuz 2015 itibarıyla vazgeçilmiş, biz eczacılar devre dışı bırakılmıştır. Eczanesi olmayan, olsa bile bu ilaçları hazırlama teknik yeterliliği, depolama, saklama koşulları olmayan hastanelerde bu ilaçlar nasıl tedavi için kullanılacaktır. Bu ilaçlar ihale ile alınacağı için doktorun kendi yazdığı reçete ile hastasının tedavisini belirleme hakkı da elinden alacaktır. Sağlık Bakanlığı hasta mağduriyetine yol açacağı kesin olan bu uygulamadan derhal vazgeçilmelidir.”
Türk Eczacılar Birliği Bölge toplantısına, Giresun Eczacılar Odası Başkanı Mine Erdoğan, eczacı Meyise Kademoğlu, Çağrı Unat, Mehmet Akif Çilesiz de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu: haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:11
 • Yatsı
  18:45
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı