İZMİR HABERLERİ

CHP Genel Sekreteri Sındır'dan Kahraman'a laiklik tepkisi

DHA
27.04.2016 - 12:40Son Güncelleme : 27.04.2016 - 12:41
DHA

 CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır Menemen CHP İlçe örgütü ziyaretinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik hakkında yaptığı konuşmaya sert yanıt verdi. Sındır, "Laiklik milletimizin harcıdır. Geleceğe güvenle yürümesinin güvencesidir" dedi.
TBMM'nin 96. yıldönümünün kutlandığı günlerde bu yüce makamın başındaki kişinin laiklikle ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini belirten CHP Genel Sekreteri Sındır, “Türkiye'nin bugün geldiği nokta tüm yurttaşlarımızın içini yakıyor" dedi. Meclis başkanının açıklamalarına 'şahsi görüşleridir' demenin hiçbir anlam ifade etmediğini belirten Sındır, "Meclis Başkanı bu konuşmayı herhalde misafirlik ziyaretinde değil kamuoyu önünde yapmıştır. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Laiklik hakkındaki sözleri bu yüce makama yakışmamıştır. Türkiye bugün bir yol ayrımına getirilmeye çalışılıyor. Bugün siyasi iktidarın tek tipleştiren, kendisi gibi düşünmeyenleri suçlu ve hain ilan eden, çoğulculuğu reddeden uygulamaları sıradan uygulamalar haline geldi. Bizim toplum olarak, farklı kimliklerin barış ve kardeşlik ilkesine bağlı kalarak yaşamasını amaçlayan, yeni bir geleceğe ihtiyacımız var. Bunu sağlayacak olan da Cumhuriyetimizin kurucu değerleridir, Atatürk devrimleridir. Hepimizin bu bilinç ve duyarlılıkla hareket etmesi, yarınımıza sahip çıkmak için çok çalışması gerekmektedir" dedi.
Türkiye'nin içinde bulunduğu belirsiz durumdan kurtulmasının tam demokrasi ve güçlü bir parlamenter sistem ile sağlanacağını ifade eden CHP'li Sındır "Laikliğin olmadığı yerde yurttaşlarımız da basın da özgür değildir. Bu anlamda Laiklik milletimizin harcıdır. Geleceğe güvenle yürümesinin güvencesidir. Milletimiz sizin gizli gündeminize hiçbir zaman geçit vermeyecektir. Ne bağımsızlıktan, ne laik Türkiye Cumhuriyeti'nden ve ne de Atatürk devrimlerinden asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.
İZMİR (DHA)
foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP Genel Sekreteri Sındır'dan Kahraman'a laiklik tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2016 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Sekreteri Sındır'dan Kahraman'a laiklik tepkisi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı