İZMİR HABERLERİ

CHP Genel Sekreteri Sındır: “Böyle tarafsızlık olmaz"

DHA
27.03.2017 - 12:03Son Güncelleme :
DHA

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Cumhurbaşkanın devlet tüm imkanlarıyla evet kampanyası yaptığını önü sürdü.

Bornova Çamdibi’nde Demokrasi Evi'nin açılışında vatandaşlara seslenen Sındır, “Cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini edecek ama partili olacak. Böyle tarafsızlık olmaz. Anayasa değişikliğiyle parti devleti getirilmek isteniyor. Cumhurbaşkanı bugün devletin tüm imkanlarıyla evet kampanyasına çalışıyor" dedi. Demokrasi Evi'nin açılışında milletvekilli yeminini hatırlatarak sözlerine başlayan Sındır, vatandaşlarının önünde bir kez daha milletvekili yeminini etti. Sındır, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanlığı hepimizin yüce makamıdır. Büyük Türk milletinin, devletimizin en yüce makamıdır. Ve o makama milletin iradesi ile seçilmiş olan kişi tarafsız kalacağına ant içer. Anayasaya sadakatle bağlı kalacağına ant içer. Atatürk İlke ve İnkılaplarına, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne aynı bir milletvekili gibi ant içer. Ama bir fark vardır tarafsız kalacağına ant içer. Cumhurbaşkanlığı hepimizin yüreğinde, kalbinde yeri olan devletimizin en yüce makamıdır. Ama mevcut Cumhurbaşkanımız maalesef her yerde, her şekilde, her koşulda, devletin bütün imkanlarıyla valiliklerin düzenlediği açılışlarda, törenlerde herkese eşit olması gereken Cumhurbaşkanı evet kampanyası yapıyor. Ve hayır diyenleri terörist gibi göstermeye, algı yaratmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini edecek ama partili olacak. Böyle tarafsızlık olmaz. Getirilmek istenen Anayasa değişikliğinde yazan tarafsızlık sözde tarafsızlıktır. Bugün Anayasa değişikliğiyle parti devleti getirilmek isteniyor."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP Genel Sekreteri Sındır: “Böyle tarafsızlık olmaz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Sekreteri Sındır: “Böyle tarafsızlık olmaz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı