ÇANKIRI HABERLERİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

AA / Özgür Alantor
26.02.2016 - 16:05Son Güncelleme :

- Çankırı'da yaklaşık 2 bin kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu- Çankırı Belediye Başkanı Dinç: - "Bir kişi, çıkıp devletimizin tepe noktasına, onun ete kemiğe bürünmüş haline laf etmeye kalkarsa o lafı biz onun boğazına tıkarız"

AA / Özgür Alantor

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da yaklaşık 2 bin kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ile belediye çalışanları ve vatandaşların arasında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi, Çankırı Adliyesi önüne geldi.

Başkan Dinç, burada yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerinden dolayı kınadı. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu milletin her şeyi olduğunu vurgulayan Dinç, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti için veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Devletimizin onuru, şerefi ve haysiyeti her şeyin üzerindedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin ete kemiğe bürünmüş hali olduğunu ifade eden Dinç, şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni bilen, tanıyan, saygı duyan bir kimsenin Cumhurbaşkanı'na bırakın hakaret etmeyi, laf söylemeye bile hakkı yoktur. Orası, bir temsil makamıdır. Orası, bizim devletimizin tepesidir. Canımızı, cananımızı, evladımızı, kanımızı her şeyimizi feda edeceğimiz devletimizin tepe noktasıdır. Bir kişi, çıkıp devletimizin tepe noktasına, onun ete kemiğe bürünmüş haline laf etmeye kalkarsa o lafı biz onun boğazına tıkarız. Bugün burada Çankırı olarak sizler, Türkiye Cumhuriyeti'nin tepesindeki kişinin yanında olduğunuzu gösterdiniz."

- "Erdoğan, diğer cumhurbaşkanlarından farklı"

Dinç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhuriyet tarihinde halkın oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı olduğu için diğerlerinden farklı olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun halka hakaret ettiğini söyleyen Dinç, "Halkın yüzde 52 oyuyla seçilen bir cumhurbaşkanına hakaret, halka hakaretle eşdeğerdir. Kılıçdaroğlu'nu kınıyoruz. Kim olursan ol ama hak, hududunu bil. Çankırı, şimdi sana diyor ki 'Kılıçdaroğlu, haddini bil.' Çankırı olarak sana haddini bildiririz" diye konuştu.

Türk milletini kimsenin dize getiremeyeceğine işaret eden Dinç, "Allah'a inanıyoruz. Elimizden Kur'an'ı, kalbimizden imanı almadıkları müddetçe bizi hiçbir zaman dize getiremezler. Ne kadar silahları üstün olursa olsun, iman gücünün üstünde hiçbir güç yoktur. Biz, bu güçle geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da yedi düvele Türk milletinin ne olduğunu gösteririz" dedi.

CHP'nin geçmişte milletin dinine, imanına, inançlarına hakaret ettiğini, camileri ahıra çevirdiğini ifade eden Dinç, "Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretin, senin ve zihniyetinin bittiğini gösteriyor" dedi.

Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaya gelen yaklaşık 2 bin kişi, sırayla adliyeye girerek dilekçelerini verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı